Proroctvo bohatého otca.  

Pred dvomi rokmi som strávil príjemnú dovolenku s knihou "PROROCTVO BOHAT0HO OTCA". A dnes sa objavujú v USA informácie, že kniha predbehla dobu ako väčšina kníh od autora. Naša spoločnosť  ABDIS INVESTMENT vyučuje finančnú gramotnosť a dáva ľuďom informácie, aby predišli finančnej katastrofe.

V Amerike tiká časovaná bomba: Nebude na dôchodky, verejná služba skolabuje, ľudia pôjdu masovo do ulíc. Chýbajúce dôchodky vo výške 1,3 bilióna dolárov, štátne peniaze, ktoré sa nedajú len tak ľahko vyčarovať. Hlavne v čase, keď americkú ekonomiku čakajú dramatické škrty vo verejných službách by to mohlo viesť k nepokojom pripomínajúcim Atény pred šiestimi rokmi. Problémy načrtla Daniella DiMartino Boothová, bývalá poradkyňa Federálneho rezervného systému v otázkach financií. Keď sa USA začne potácať nad priepasťou recesie, dôchodková kríza môže krajinu postrčiť nesprávnym smerom. "Oživenie nie je dostatočné ak sa pozrieme na množstvo dôchodkov, ktoré budú musieť byť z Washingtonu vyplácané,“ povedala Boothová pre Real Vision televíziu sodkazom na blížiaci sa dôchodkový vek generácie baby boomers Deficit vo výške 1,3 bilióna dolárov vznikol, keď štátne fondy sľubovali výnosy vo výške 8 %, ale úroky dosahovali len 3 % po celé desaťročia. "Priemerný štátny dôchodok sa za posledný fiškálny rok dostal niečo pod 1 %. Nemôžete zaplniť túto medzeru buldozérom, to nie je možné. Každý, kto pozná tabuľky výpočtov vie, že sa to dá len ak by sa stal zázrak," varuje Boothová V ostatnom čase sme boli svedkami výrazného oslabenia trhu, prechod týchto ročníkov (52-70 ročných) do dôchodkového veku sa posunul, na 70 rokov namiesto 65 rokov. Rozhodnutie zostať v pracovnom procese, dlhodobejšie fungovať nemôže. To znamená, že dôchodcovia budú neustále pod obrovským tlakom. "Predstava, že tomu dokážete uniknúť, vzhľadom k demografickému vývoju, je v najlepšom prípade naivná. V tom najhoršom bezohľadná,"povedala DiMartino Boothová, ktorá za epicentrum ďalšej krízy považuje penzijnú krízu, kde zástupcovia polície a hasičov márne čakajú na svoje dôchodky po tom, čo systém utrpel v dôsledku rizikovej investície do nehnuteľností pred viac ako desiatimi rokmi.

V dôsledku obáv ohľadom budúcej životaschopnosti penzijného systému sú čo najskoršie výbery na dennom poriadku. Komentátori hovoria, že systém by sa kvôli nedostatku financií mohol zrútiť za desať rokov. "Vidíme nárast ľudí, ktorí sa snažia odísť do predčasného dôchodku a dostať sa ešte k peniazom,  pretože vidia, že tam nič nezostane. Zabúdajú na všetky ostatné problémy,"povedala Boothová.

Závažnosť situácie rastie s tým, že nedostatočné výnosy sú umocnené dlhodobejším slabým výkonom za desať až 15 rokov. Boothová si myslí, že sa to skončí podobne, ako v zime 1979 v Londýne, kde sa na uliciach kopili odpadky kvôli štrajku smetiarov, alebo nedávno v Aténach, kde nepokoje prepukli po tom, ako sa pristúpilo ku škrtom vo verejnej správe. "Tu mi už úsmev mizne z tváre a prevažuje hnev. Efekt vytvárania bohatstva nefunguje. Rastie nerovnosť v takej miere, akú sme nevideli roky pred Veľkou depresiou," povedala v rozhovore.

"V prípade, že sa prehodnotí a zníži vyplácanie dôchodkov na úroveň, ktorá sa vďaľuje realite, potom sa už nebudeme smiať pri pohľade do spätného zrkadla, kde vidíme  nepokoje v uliciach Atén pred niekoľkými rokmi," varovala DiMartino Boothová.

Zdroj: Real Vision TV, Proroctvo bohatého otca.

8.12.2016 - Jozef Chabreček