Sperky  
Zlaté šperky rastú na cene.

Problém je v tom, že investori, ktorí kupujú zlato ako bezpečný prístav doň investujú razantné finančné prostriedky. Podľa Svetovej Rady pre zlato, dopyt po investičnom zlate sa v prvom štvrťroku zvýšil o 21%, čo viedlo k nárastu cien na vyššie úrovne. Investori teda na trhu zlata dominovali. Takže čím viac zlata kúpia, tým ceny pôjdu na stále vyššie úrovne. To však vedie aj k nárastu cien u výrobcom klenotov, ktorí taktiež zvyšovali ceny, či už cien zlatých prsteňov, hodiniek, náramkov a ďalších výrobkov. Tento drahý kov je všeobecne považovaný za vhodnú stávku, najmä v časoch veľkých ekonomických otrasov. Nízke ceny ropy, volatilita akciových trhov a obavy z globálnej ekonomiky poslali zlato do býčieho ( stúpajúceho ) trhu. Ceny v roku 2016 sa zväčšili o 20% na 1 275 dolárov za uncu.  V rovnakej dobe však predaj šperkov čelí problémom. Dopyt na obrovskom trhu pre zlaté šperky v Číne, počas prvých troch mesiacoch roka klesol o 17%. Svetová rada pre zlato v novej správe poznamenala: "Oslabovanie ekonomiky v Číne znamená, že mnoho spotrebiteľov svoje nákupy odkladá. "Situácia sa zhoršuje aj u klenotníkov a obchodníkov prútov v Indii (ktorá je druhým najväčším trhom šperkov na svete), keďže tento sektor v celom prvom štvrťroku protestoval proti novej 1% spotrebnej dani na šperky. V dôsledku toho dopyt v Indii v prvom štvrťroku poklesol o 41%. Dopyt po zlatých šperkov v mnohých krajinách taktiež klesal, keďže straty na cenách ropy viedli k poklesu dopytu. Saudská Arábia, kde sa kvôli cenám ropy znížili dotácie na pohonné hmoty a odstránili sa ďalšie výhody, čelí poklesu dopytu o 12%. Dopyt v Rusku poklesol o 17%.

Zdroj: Bloomberg, WSJ

Za krádež diamantových šperkov 20 rokov.

To, že sa neoplatí kradnúť všetci vieme, avšak medzi nami sa nájdu aj taký, ktorí to zabudli. Ako aj Leon Fenner z New Yorku. Na 11. novembra si naplánoval lúpež u veľkoobchodníka na 23. Západnej a 47 ulici na Manhattane. Vyšiel na ôsme podlažie prezlečení  v kvalitnom obleku s dvoja obálkami ako súdni posol. Prišiel k recepcii a vytiahol zbraň a namieril ju na majiteľa. S obchodu si odniesol všetky šperky v hodnote 700000 eur. Zabudol ale, že na recepcii nechal dve obálky s jeho odtlačkami. Fennera neskôr zadržali v štáte Maryland, kde bol identifikovaný. Za túto lúpež dostal 20 rokov väzenia.

U nás nemusíte kradnúť, my Vám dokážeme vyrobiť akýkoľvek diamantový šperk za veľmi priaznivé ceny.    


Láska, dôvera, vernosť, oddanosť ....

Slovo diamant znamená nepremožiteľný. Drvivá väčšina z vás si myslí, že diamant je len pre určitú skupinu ľudí, ktorí si ho môžu dovoliť. Áno, máte pravdu. Nemáte peniaze na „banálnosti“ akými sú diamanty, šperky. Veď máte problémy, ako sa v dnešnej dobe uživiť. Z každej strany počúvate, aké
problémy majú vaši známi, rodina, susedia. Aký ťažký je život. Pomaly zabúdame na radosť z neho, prestávame sa tešiť z maličkostí, ktoré nám každý deň prináša. A ten čas rýchlo uteká pomedzi prsty.
Nemáme čas na svojich blízkych, deti a na seba.... Tak sa konečne zastavte.
Už ste sa dali otázku, prečo sa darujú diamanty, šperky? Láska, vernosť, oddanosť, dôvera...
Chápem, že sa tieto slová vytrácajú z našich životov. Prestávame veriť. Veriť v cestu, ktorá nám bola daná - láska. Je len na vás, či si tieto slová 
budete znova osvojovať a stanú sa súčasťou vašich životov. Drahý telefón, kabelka, čižmy možno prinesú radosť, avšak o niekoľko týždňov upadnú do šedého priemeru. Zato diamantový šperk nám vždy pripomenie radosť, lásku, dôveru, vernosť, ktorú
nám ním vyjadril náš milovaný partner. V každom vzťahu sú búrky, po ktorých zas vyjde slnko a rozžiari náš život. Diamant neslúži ako sebecký dar. Diamant je to najčistejšie, čo naša zem vytvorila a mal by sa dávať s veľkou úctou - láskou. Verím, že existuje exkluzívny dar pre milovaného človeka, ktorý je významným symbolom už 
mnoho stáročí, len sme v tomto rýchlom svete naň zabudli. Venujte svojmu partnerovi pár pekných slov aj keď budete nahnevaná. My - muži sme ako malé deti, ktorí dokážu pre lásku robiť aj neuveriteľné veci, napríklad kúpiť milovanej žene diamantový šperk.

Volám sa Jozef Chabreček a s investičným diamantom (diamantovými šperkmi) pracujem už pár rokov a moji klienti zistili, kde sa dá exkluzívne a výhodne nakúpiť. Všetko je o kvalitných informáciách.

Som konzultant v oblasti peňazí, mentor osobného rozvoja a výučby finančnej gramotnosti. 

Ak sa Vám daný článok páči, tak ho prosím "zdieľajte", dajte prečítať svojim známym, aby sa aj oni dokázali pripraviť na budúcnosť.

Dar bez dátumu spotreby.

Je veľa spôsobov ako obdarovať svojich blízkych či životných partnerov. Je ale veľakrát ťažko vybrať vhodný dar ktorý by potešil či moli prekvapil. Určite sa aj Vám niekedy stalo, že ste popri svojej práci a povinnostiach pozabudli na narodeniny či meniny, alebo nebodaj na výročie svadby. Tak to presne sa stalo aj mne. Vtom nastáva zhon ,stres, čakanie v dlhých radoch pred pokladňami. V hlavách Vám víri  myšlienka či je ten dar vhodný pre danú osobu či príležitosť. Ruku na srdce , no kto toto nezažil ? Čo chcem tým darom vlastne vyjadriť. Ide len o dar na ktorý o týždeň alebo dva zabudneme ? Určite mi dáte za pravdu že dar musí v sebe skrývať aj kúsok osoby ktorá obdarúvala, ale predovšetkým  dar by mal byť výnimočný aspoň tak ako človek ktorý je nim obdarený. Medzi takéto dary patria v dnešnej dobe bezpochyby i drahé kovy ,zlato ,striebro, mince, medaile alebo diamantové šperky. Je pravda, že takéto dary nedostávame denne , ale o to viac si ich potom vážime , pretože v sebe ukrývajú veľa úcty ,pokory, hodnoty a lásky. S jedným s takých som úprimne potešil aj ja svoju manželku. A verte mi stalo to za to. Diamantový šperk je jednou z mala veci  ktorou môžete vyjadriť to najčistejšie a najúprimnejšie čo cítite k svojmu partnerovi. A navyše si tým  mi pani veľa veci môžeme aj „vyžehliť. Je to hlavne dar na ktorý sa nezabúda. Vždy keď niekoho obdarúvam pýtam sa sám seba. Čo vyvolá emóciu ,lásku ,trvácnosť či hodnotu v jednom. A podľa toho som vždy našiel ten pravý. Diamantový šperk s určitosťou tieto kritéria spĺňa a svojou jedinečnosťou skrýva v sebe aj obrovskú hodnotu.  Diamantové šperky ako aj drahé kovy či mince a medaile sú dary bez dátumu spotreby a o to viac ich hodnota rastie. Sú to dary ktoré tu boli dávno pred nami a budú aj po nás a preto čim staršie tým hodnotnejšie a vzácnejšie.  Spoločnosť ABDIS Vám pomôže vyriešiť a nájsť ten správny dar pre vašich blízkych. Zabezpečíme Vám dar presne podľa Vašich predstav tak aby ste neboli spokojný len Vy sami ale hlavne tí ktorých obdarúvate . Bude to dar na ktorý sa nezabúda a ktorý nemá dátum spotreby. Neváhajte nás kontaktovať. U nás sa menia sny na skutočnosť a dary na večnosť.

Aký diamant máte?

Na písanie tohto článku som sa veľmi tešil. Ani neviem prečo, chcel som napísať to, o čom by ženy mali vedieť. Aby si urobili názor, ako si ich drahý cení. Každá žena túži byť milovaná a obdarovaná. A chce byť veľmi draho obdarovaná (veď máme aj začo my muži). Iné je dostať strieborný prsteň a iné diamantový. To je veľký rozdiel. A neklamme si. Každá túži po diamantovom! Inteligentní a rozumní muži chcú zas vedieť, akú má daný šperk kvalitu a cenu. Stretávam sa s ľuďmi, ktorí už majú svoj generačný šperk. Sú radi, že robíme osvetu diamantu a diamantovému šperku. Tak máte 100% diamant alebo 98%-ný? Nechápete? Tak Vám to jednoducho vysvetlím. Ak máte ku šperku certifikát (rodný list), viete presne aký máte v šperku diamant a koľko zlata je v šperku. Ak nemáte, tak to znamená, že viete že máte prírodný diamant, avšak neviete jeho cenu. Aby by ste mali predstavu - 1ct. 0,02 gramu najlepších kvalít (certifikát IF,D) cena 26.700,- dolárov a iný diamant bez certifikátu 1ct. odhadom (SI, J )  4.000,- dolárov. Ľudské oko nemá pamäť tak od D – J, nerozoznáme aj čistotu IF - SI. Preto si vždy pýtajte certifikát kvality. Ak Vám niekto bude ponúkať super cenu bez certifikátu, už budete vedieť, prečo to robí. Robí to pre svoju peňaženku a nie pre vašu. Pri mojej práci sa stretávam so zákazníkmi, ktorý už urobili chybu a majú svoj diamantový šperk bez certifikátu a boli smutní, že sme sa nestretli skôr. Práve preto takáto osveta v diamantoch. Naša spoločnosť odporúča kúpiť diamant za veľkoobchodné ceny a šperk si dať vyrobiť uznávanému šperkárovi. Tak budete mať certifikát a svoj šperk za výnimočnú cenu. Budete vedieť, že máte niečo výnimočné, čo roztopí aj to najtvrdšie srdce ženy a vytvorí obrovskú radosť, na ktorú nikdy nezabudne. Ak by mal niekto záujem o informácie o investičných diamantoch, môžete nás kontaktovať alebo nám napísať mail.

Rodinná tradícia.

V poslednej dobe sa stretávam s otázkou od vás, čo tu po nás zostane? Čo mám nechať pre moje deti, aby mali na mňa spomienku? Ale nie takú obyčajnú, takú poriadne emočnú. A vtedy si spomeniem na staré hodiny po dedovi. Volali sa budíky, boli to hodiny na retiazke v zlatom prevedení.A doteraz ich opatrujem pre naše a ďalšie generácie.  "Chcete mať, aj vy, doma skryté bohatstvo? Áno?!"  Poznáte vetu: "Nie sme takí bohatí, aby sme si mohli kupovať lacné veci."

Dovoľte, aby som to rozviedol. Stále si kupujeme veci spotrebného charakteru: drahé autá, drahé telefóny, drahé oblečenie, drahé kabelky, a tak by som mohol pokračovať. Potom prejde určitý čas a tieto vecičky nemajú skoro žiadnu cenu. Doma máme plno bezcenných vecí, ktoré nám len zaberajú miesto. A stačí len tak málo. Kúpiť niečo, čo by vyjadrovalo Vašu osobu - krásny diamantový šperk. Ozdobte sa nimi! V okamžiku, ste založili tradíciu rodinných klenotov. Budete mať doma niečo pekné, cenné a k tomu generačné. A vždy si vaše deti, vnúčatá, pravnúčatá spomenú na Vás, keď sa daným šperkom ozdobia. A príbeh, akým spôsobom sa venoval šperk, bude putovať s nim. Nepremeškajte túto chvíľu a zamyslite sa dnes? Mám niečo cenné, ktoré moje deti budú nosiť?

Predstavte si, že vaši pravnuci budú na Vás spomínať ako na zakladateľa diamantovej tradície.

Jozef Chabreček 

 

 

 

Top darček - diamant.

Aký bol rok 2014 a aký bude 2015?  Z môjho pohľadu bol veľmi úspešný, nakoľko sa mi podarilo presvedčiť chlapov, aby sa na chvíľu zastavili a prehodnotili správanie ku svojim blízkym. Tým myslím, ako sa o ne počas roka starali a či si nezaslúžia nejaký poriadny darček na celý život. Medzi moje ďalšie splnené úlohy sa radí aj tá skutočnosť, že mnohí moji klienti konečne pochopili tradíciu generačných klenotov, ktorá tu už bola, avšak príchodom totalitného režimu sa úplne vytratila. Popri tom, že urobili nesmiernu radosť svojmu najbližšiemu okoliu (nemusím pripomínať, že diamantový šperk je tým najväčším darom vyjadrujúc lásku, vernosť a trvalú hodnotu okamžiku), ale si taktiež v dnešnej dobe, kde sa úspech trestá vyššími daňami, mohli investičnými diamantmi a diamantovými šperkami optimalizovať dane.Moji klienti vyhrali teda tri krát. Prvý krát: majú doma niečo naozaj originálne, fascinujúce, čarovné, čo nikdy nestráca na hodnote. Druhý krát: vlastnia niečo, o čom budú rozprávať ich vnuci, pravnuci a ďalšie generácie, ktorým to bude pripomínať ich osobu. Tretí krát: jednoduchou cestou si z optimalizovali svoje dane. Aj za pät rokov budú mať diamanty, či diamantové šperky svoju hodnotu, na rozdiel od áut, notebookov, telefónov a ďalšieho spotrebného tovaru. Názor si urobte sami. Bežnou realitou u nás je, že ak má niekto trojročné auto, kupuje si nové, aby si zaobstaral náklady do svojej firmy. Ale prečo? Veď každým najazdeným kilometrom toto vozidlo stráca na svojej hodnote. Svoje tažko zarobené peniaze hádžeme do koša. Ak už máte po krk dookola riešiť tieto neefektívne nákupy, staňte sa mojimi klientmi a partnermi a ja Vám všetko dopodrobna vysvetlím. Niekedy stačí málo, aby sa aj tie najväčšie prekážky prekonali s ľahkosťou. Kontaktujte nás a dohodneme si stretnutie, ktoré sa zakladá prvotne na informáciách a tie vám zaručene pomôžu vo vašom ďalšom rozhodovaní.

Ženy a diamanty.

Dnešný článok bude moja reakcia na Vás, slovenské ženy, dámy, slečny a dievčatá. V poslednej dobe sa mi stáva pomerne často, že na diamantový šperk máte negatívnu reakciu. "Ja to nechcem. Ja to nepotrebujem.“ „ Vydržala som doteraz vydržím aj potom.“ „Nemám to od koho dostať.“ „Mne to nič nerobí. Ja také drahé veci nenosím.“ „Ja by som to určite stratila." atď.. A preto Vám chcem odkázať, že Vás chápem.... Avšak, každá z Vás po takom diamantovom šperku veľmi (tajne) túži... Je to niečo, čo muž dáva s obrovskou láskou niekomu, koho si veľmi váži a koho miluje. Je to najväčší symbol lásky, vernosti a večnosti. Tak ako dosiahnuť splnenie tohto sna - túžby?  Musíte o tom začať hovoriť. Ja ako muž nerád počujem o niečom, čo žena chce, alebo po čom túži, najskôr budem frflať. Avšak ako každý správny muž, aj ja, aj ten Váš Vás bude chcieť prekvapiť pri prvej veľkej príležitosti. A aké ponaučenie z toho vyplýva? To, o čom rozprávate a po čom túžite, to sa Vám určite splní... Tak prajem krásne snívanie.....

PS: Potom len stačí dať Vášmu milému na mňa číslo a ja ten Vás sen pomôžem splňiť. 

www.abdis.sk

Muži a šperky.

My muži sme jednoduché tvory. Nepotrebujeme veci dôkladne vysvetlit, aby sme pochopili prícinu ako daný jav funguje! Každý z nás chce mat doma pokoj a pohodu. Preto niekedy musíme urobit nezvycajné veci, ktoré dokážu naše milované ženy úplne odrovnat. My muži máme vždy problém, co tým našim polovickám kúpit na nejaký ten sviatok a to ich býva v roku dost. Preto sme radi za každú dobrú radu, ako ich poriadne prekvapit. Diamantový šperk nie je dar každodenný. Je to ten najväcší symbol lásky, vernosti a trvácnosti nášho vztahu.  Ženy na den, kedy dostali takýto darcek, nikdy nezabudnú. Je to emócia, ktorá ostane v pamäti navždy a nikdy sa na nu nezabudne. Práve naopak, na všetky dary, ktoré nemali ten správny náboj, sa zabudne. Takže diamantový prsten bude vždy TOP. Urobte vašim ženám obrovskú radost, ved si to zaslúžia za ich namáhavú prácu, ktorú vykonávajú...
Zastupujem spolocnost, ktorá Vám šperkový diamant predá a zariadi špickového zlatníka, ktorý Vám ten Váš originálny vyrobí. Tak neváhajte a darujte dar, ktorým urobíte obrovskú radost ale aj založíte tradíciu rodinného klenotu. Bude to generacný šperk, ktorý si vaši potomkovia budú predávat po generácie.

Obrovská energia budúcnosti.

Nepoznám nikoho, kto by po sebe nechcel zanechat nieco hodnotné a nezabudnutelné. Tento môj názor sa nezmení. Navrhnutie kúpi diamantového šperku ešte neznamená, aby ste si ho hned zaobstarali, aj ked by som bol velmi rád, išlo o to, aby ste o tejto možnosti pouvažovali. Rozhodnite sa tak, aby Vaše deti, vnuci, pravnuci mohli hovorit o Vašom generacnom dare. Bude to pre nich poklad, neskutocný pocit. Už po stárocia tu boli šperky, tak preco menit tradíciu, ktorá je vymyslená. Nejde o to, akú financnú ciastku investujete, hlavne, že to bude vyjadrovat Vašu osobnost. Ja som si vybral diamantové hodiny, ktoré budú pre môjho syna. V budúcnosti, ked tu už nebudem vytvoria spomienku. "Sme tak dlho živí, ako na nás ludia myslia." Kúpou diamantového šperku alebo investicného diamantu prejavujete tú najväcšiu emóciu a lásku.Avšak podme k tým, v ktorých nevyvolal clánok pozitívne reakcie. Písali ste mi, že také drahé darceky si nekupujete, nemáte peniaze na také cacky- macky a mnoho iných zaujímavých poznámok. Všetky by som zhrnul do jednej. Prvotne tu stojí otázka. Preco by som mal kúpit diamantový šperk? Milujete ludí okolo seba? Clovek (muž - žena), ktorý dostane diamantový šperk  je obdarovaný preto, lebo ho daná osoba bezvýhradne miluje. Ide o symbol lásky, dôvery, úcty a vernosti. A nezáleží na peniazoch, za aké ho kúpite, ani na case, kedy ho darujete. Milujete?  Áno!  Tak necakajte na prílet mimozemštanov a prejavte svoju lásku teraz! Ved nikdy nevieme, dokedy máme vymeranú cestu životom. Chcete ostat nesmrtelný a nechat tu nieco ako symbol? Zoberte telefón a zavolajte mi. Alebo napíšte a vyberieme výnimocný dar pre Vašu milovanú - milovaného. Bude to zaciatok Vašej rodinnej tradície. Možno to bude až v  dôchodkovom veku, ale clovek, ktorý Vám ostal verný si to iste zaslúži a neskôr ho s radostou predá dalším pokoleniam. Obchodne zastupujem diamantovú spolocnost, ktorá Vám zabezpecí šperky. Bude mi obrovským potešením, predstavit Vám svet diamantových šperkov a investicných diamantov.

               " Ludia sú takí, akí sú a priznajme si, že sme museli prejst velmi dlhý kus cesty k nájdeniu pokoja a vyrovnanosti.

 
Diamant pre malé poklady.

Diamant je darom vždy vyjadrujúci hĺbku vzťahu k obdarovanej osobe. Je to dar, na ktorý sa nezabúda. Diamanty sa dedia z generácie na generáciu, a tak sa to koná už po stáročia. Diamanty si so svojim majiteľom naviažu osobný vzťah a sú s ním po celý jeho život. Je to majetok, ktorý nie je na očiach a ako dedičstvo sa stáva rodinným klenotom s tradíciou. V tomto duchu som sa bavil so svojím dlhoročným priateľom na tému investičné diamanty a diamantové šperky. Nemusel som sa ani moc snažiť a videl som mu v jeho očiach obrovský záujem o niečo originálne. Áno, chcem pre svoju ženu diamantový prsteň. Čakáme spolu prvé dieťa a o niečom takom som uvažoval.Vysvetlil som mu, ako si správne zadovážiť diamantový šperk, lebo aj kúpa diamantového šperku má svoje zákonitosti. Nekupujte mačku vo vreci. Šperk bez riadneho certifikátu nemá svoju skutočnú hodnotu. Originál certifikát musí byt vystavený od renomovaného gemologického laboratória (IGI, HRD, GIA) a puncového úradu.Nedávno sa narodila malá Mária a my sme boli s novopečeným oteckom tajne vyberať diamantový prsteň pre mamičku a následne pre budúcu majiteľku Máriu. V našom office sme si na úvod dali kávičku a išli do sveta diamantových šperkov zrealizovať nezabudnutelnú emóciu. Hovorí sa, že čím viac toho máte na výber, neviete sa rozhodnúť, ale u nás to platí dvakrát. Ako je človek jedinečný, tak pre neho existuje jedinečný prsteň, a ten si ho nájde. Za 10 minút bolo rozhodnuté, takýto chcem aby ste mi vyrobili. A teraz to najdôležitejšie, každý šperk má príbeh, s ktorým bude spojený naveky. Máriin otec mi ten svoj rozprával práve včera a ja som mal fenomenálny pocit z mojej práce. Zobral som si malú Máriu, že ju idem prebaliť. Žena dobre v noci nespala, a ako správny manžel som jej chcel pomôcť. Malá Mária akoby vedela, čo sa ide diať, bola celá rozžiarená ako diamant. Prebalil som ju a pomaly som ju dával k manželke naspäť do postele.
- Ježiš, to je čo?
- Čo? Trochu s prekvapením som sa na ňu pozrel.
- No toto, čo má malá v rúčke?
- To je darček pre teba, že si mi dala takýto poklad. A viete si predstaviť tie slzy radosti, ktoré sa kotúľali po ženiných lícach? Ďakujem za všetko, čo mi dávaš, že ťa mám a že si, vyhrklo zo mna. Žene trvalo hodnú chvíľu aby mohla súvisle prehovoriť.
A práve o tomto je moja práca, o rozdávaní radosti. Veď každý z nás si zaslúži aspoň jeden takýto príbeh, ktorý si budú rozprávať naše deti, vnuci a ďalšie a dalšie generácie. Aj vy túžite po jednom, stačí, ak mi zavoláte a dohodneme si stretnutie. Som konzultantom  a zaoberám sa predajom investičných diamantov, diamantových šperkov a drahých kovov. Zažiť niečo na čo sa bude spomínať celý život je úžasné, tak prečo nie vy?