OsobnyRozvoj  
Koľko nás stojí dieťa?

Ľudia, ktorí majú deti, považujú za celkom bežné a len málo ľudí ich nemá z čisto finančných dôvodov, hoci sa v našej spoločnosti bohužiaľ aj taký nachádzajú. Náklady na deti však nie sú zanedbateľné. Štatistický úrad hovorí o celkovej výške potrebnej na získanie jedného dieťaťa vo výške približne 58 tisíc eur. Niekedy, viac-menej, veľmi často, je vypracovaná suma 190 až 270 eur mesačne (2300 až 3200,- eur ročne). Nepočítavam na drahé pobyty v zahraničí, luxusné oblečenie,
Tu vidíme odhad nezanedbateľných ročných výdavkov na deti "príkladné" české rodiny: Oblečenie............. 190,- eur a viac, škola a aktivity s tým spojené ......190,- eur a viac, veci do školy .....80,- eur a viac, jedlo........1350,- eur a viac, mobil a iné ...80,- eur a viac, tábor a dovolenky .....190,- eur a viac, hračky a iné aktivity ...120,- eur a viac a iné drobnosti ....120,- eur  

Ako vidíme, náklady na výchovu detí nie sú malé.
Táto čiastka nie je pevná, časom kolísajúca. Neexistujú žiadne hračky, je to veľmi individuálne. Keď dieťa dosiahne školský vek, postupne pridávajú dodatočné a dodatočné náklady, nehovoriac o narastajúcich nárokoch. Výdavky na deti sú v mnohých prípadoch podhodnotené, hlavne v kategórii krúžkov atď. - často z hľadiska športových alebo umeleckých aktivít, súkromných hodín čokoľvek atď. Namiesto 200,- eur to môže byť niekoľko krát (podľa rodičov).
Komu sa zdá 1350,- eur za potraviny ročne veľa, tak vieme, že je to menej ako 3,5 eur denne a iba dotovaný obed v školskej jedálni je od 1 do 1,5 eura.
Zároveň nesmieme zabúdať, že by sme sa mali postarať nielen o naše deti, ale aj o seba samých, resp. O našom odchode do dôchodku. Štát nám sotva zabezpečí dôstojný život v budúcnosti. Úspora vnútorného dôchodkového vzdelania (budovanie vlastného dôchodkového účtu) nie je nič jednoduché, ale v mnohých prípadoch nie je nič nemožné.
Svojou povahou stačí vyčleniť menšiu časť toho, čo investujeme do našich vlastných detí, a výrazne nám pomôže zvýšiť našu životnú úroveň v dôchodkovom veku. Menej je niekedy viac, miesto toho aby sme nášmu dieťaťu kupovali každý rok nový tel. investujme do nášho dôchodku.

Už v sobotu 9.9. 2017 v Žiline Jednoducho a účinne s peniazmi, bližšie informácie na tel. 0905805678 

Zdroj obrázka: Autor: SHUTTERSTOCK

Ako správne učiť deti s peniazmi.

Existuje veľa článkov o vzťahu detí a peňazí, ktoré by mali rodičom pomôcť. Avšak, ako zistiť, či dané rady platia aj v reálnom živote. Ja sám mám tri deti a je v mojom osobnom záujme ich to čo najlepšie naučiť. Vždy som vsádzal na úprimnosť, kde deťom vždy vysvetlím našu rodinnú finančnú situáciu a čo v budúcnosti plánujeme a aké máme možnosti z toho plynúce. Ako človek, ktorý učí finančnú gramotnosť , kladiem veľký dôraz na súvahu medzi nákladmi a príjmami. A potom na plánovanie našich väčších výdavkov. Je pravda, že veľké množstvo rodičov nemá ani pojatie o finančnej gramotnosti, a preto nevychováva deti v otázke peňazí. Preto v tomto článku napíšem aspoň niekoľko užitočných rád. Dávate vašim deťom finančné odmeny za drobnosti (písanie úloh), tak to už nerobte. Vaše deti si budú vážiť peňazí omnoho viac ak si ich poriadne zaslúžia. Odmeňte za niečo veľké. „Peniaze nerastú na stromoch, bankový bankomat nie je výherný automat, banka nám zadarmo peniaze nedáva atď.. Mali by ste si sadnúť so svojimi deťmi a oboznámiť ich o životných pravidlách a peniazoch. Sú to:

hodnota poctivej a tvrdej (nemyslím „tvrdú“ manuálnu) práce 

dôležitosť finančnej gramotnosti a vzdelania (osobný rozvoj)

skromný životný štýl (nežiť na dlh)

výhody sporenia a investovania

Na základe týchto pravidiel by ste mali postupovať pri výchove vašich detí v oblastí financií.

Naučte ich pracovať, keď sú deti malé, mali by deti svojim rodičom pomáhať. Vráťte sa do svojich detských čias, ako ste vy svojim rodičom pomáhali. Ak už sú vaše deti väčšie nech si nájdu brigádu aby zistili, čo je to zodpovednosť a aké to je, zarobiť prvé peniaze.

Nech sa učia investovať a šetriť, nie sporiť, to počujete od každého finančného poradcu, ja doporučujem učiť sa investovať a sporiť. Nekupujte každú vec, ktorá sa deťom páči.

Učte ich aby sa podieľali na výdajoch. Ak jazdia vašim autom, tak nech si zaplatia za pohonné hmoty alebo poistenie. Ak chcú novú hru, tak ich nechajte časť zaplatiť. Potom si budú viac vážiť vecí, ktoré si zaplatili.

Hovorte viac o peniazoch pred deťmi, nech sa už v detstve naučia, že peniaze sú vec, ktorá patrí do života. Veľa rodičov robí chybu, že sa bojí o peniazoch rozprávať. Je známe, že debaty robia z detí vyspelejších ľudí a zároveň im poskytujú širšie povedomie o investíciách, trpezlivosti a vytrvalosti. Každá konverzácia o peniazoch je debata o hodnotách.

Jedna rada na záver:  Podporujte svoje deti v tom, aby vždy načas splácali svoje dlhy. Peniaze nie sú  len o zarábaní a míňaní. Ale ochote sa stále o peniazoch vzdelávať aby sme ich vedeli aj inteligentne znásobovať. A ak naše deti dobre finančne vychováme ďalším dôležitým faktorom je ochota rozdávať (darovať) – dobrovoľníčka činnosť, charita a podobné. Morálna podpora a motivácia sú v tomto smere veľmi dôležité. Téma peňazí je u detí veľmi zložitá. Je ale dobré vedieť, že sa deti o peniaze zajímajú. Ich názory sa môžu byť rôzne. V každom prípade každý človek potrebuje vzory a príklady, ľudia, ktorí s nimi budú otvorene a často rozprávať o zdravom a rozumnom finančnom správaní. Na všetko používajte zdravý sedliacky rozum.

Práve, kvôli Vám (rodičom), učím finančnú gramotnosť. Už 11.2. v Žiline na Závodskej ceste 24 v budove X-ray bude seminár „ Jednoducho a účinne s peniazmi II“. Príďte sa naučiť, ako učiť svoje deti o peniazoch. Cena vzdelávania 39,- eur. Toto vzdelávanie nie je obchodné. To znamená, že sa nemusíte obávať, že Vám bude niekto niečo predávať. :-) 

 


Koniec finančných poradcov.

V dnešnej dobe sú stovky až tisíce finančných poradcov, ktorí Vám s istotou a presnosťou radia a radili ako sa fantasticky postarať o vaše peniaze, aby sta mali vysoké výnosy na dôchodok. S dôverou ste im ich zverili peniaze a čakali, že Vám ich niekto zhodnotí! Potom prišla studená sprcha a vaša dôvera bola riadne naštrbená. S vášho zlatého dôchodku nebolo nič. Nedaj tým človekom bol veľmi dobrý kamarát, sused, niekto s rodiny alebo rodinný príbuzný. Chvíľu to trvalo, až kým ste zas nestretli spolužiačk-u/a, kamaráta, bratranca a spadli ste do tej istej rieky, ako ste boli pred tým. Dnes je tomu koniec! Dnes Vás už nikto ťahať za nos nebude! Dnes ste prišli nato, ako sa správne postarať o svoje peniaze. Myslím tým poistky, hypotéky, úvery, sporiace produkty, investičné produkty a komodity. Začali ste sa vzdelávať finančnú gramotnosť a už viete akých kvalitných ľudí si musíte vyberať, aby sa Vám venovali a vzdelávali Vás! Už sa tešte, začíname na najbližšom seminári „Jednoducho a účinne s peniazmi II“ v Žiline na Závodského ulici 24.    "Ten kto sa vzdeláva, nie je hlúpy, ale natoľko inteligentný, že si uvedomuje, že učiť sa je potrebné stále, zvlášť o peniazoch!" 

V živote ide hlavne o to aby sme sa každý jeden deň niečo nové, čo nám pomôže v živote naučili.... A je to normálne, že tí najlepší sa učia stále. Ak sa Vám tento článok páčil tak prosím zdieľajte alebo preposielajte svojim známym a priateľom. 

Ďakujeme a pozývame na nové možnosti v živote.

Ľudia nechcú peniaze!

V dnešných časoch je veľkou módou žiť na dlh. Mať veľké nové auto, veľký dom, 3x dovolenku pri mori a mnohé ďalšie krásne veci čo stoja nemalé finančné prostriedky (peniaze). Generácia mladých ľudí je naučená žiť hneď teraz, lebo zajtra už bude neskoro. To generácia našich rodičov, starých rodičov vedela, že nič nie je zadarmo a všetko niečo stojí. Ak chceli bývať vo vlastnom tak museli dlho predlho uťahovať opasky (nekupovať nám deťom – blbosti, čo sme v tej dobe nevedeli pochopiť). A až potom to krvopotne postaviť vo voľnom čase. Dnes je to tak, že zájdete do najbližšej banky a tam Vám dajú peniaze načo len chcete. Avšak to sú diabolské peniaze!

Nedáva Vám zmysel náš nadpis?

A tu sa dostávame k pointe nášho článku. Každý zodpovedá za svoje činy, a sám budete zodpovedať aj za to, ako sa správate k svojim peniazom. Ak utrácate peniaze za pasíva (to je tovar, vec čo hodnotu stráca), tak po určitom čase bude Váš priestor zapĺňať kopu nepotrebných vecí. A vy budete platiť za to čo už nemá už žiadnu hodnotu. Budete chodiť do práce a splácať, splácať a splácať. Ak ste typ človeka čo utráca do aktív (tovar, vec čo na hodnote rastie), tak po určitom čase zistíte, že si  časom môžete dovoliť omnoho viac drahších, kvalitnejších vecí. Z dôvodu nárastu vašich príjmov z týchto investícií. 

Ak ste si dali otázku, ako  mám zistiť čo je aktívum a čo pasívum?  

Tak mám pre Vás dobrú správu. Vy budete patriť k tým čo budú mať peniaze. Vy ostatný, sa pripravte na život bez peňazí. Spoločnosť Abdis Investment pripravuje stretnutia, kde sa podrobne vysvetľujeme ako s peniazmi pracovať, aby sa nám "neznehodnocovali". Jeden postreh so seminára. Človek bez finančnej gramotnosti si myslí, že musíte mať veľký príjem aby ste boli investor a to je veľký omyl! Zaujal Vás náš článok, tak ho zdieľajte a šírte ho ďalej vašim známym, aby sa vedelo, že s peniazmi sa musíte naučiť pracovať v tejto dobe. A potom sa Vás budú držať.   

www.abdis.sk

Test ako byť šťastný.

Všetkým z nás sa stáva, že príde niekto za nami a rozpráva nám o niekom, koho máme radi. Múdri ľudia to robia ako Sokrates. V antickom Grécku (469 – 399 pred našim letopočtom) bol Sokrates široko uznávaný pre svoju múdrosť. Jedného dňa za ním celý nadšený pribehol jeden z jeho známych a povedal: „Sokrates, vieš čo som práve počul o jednom z tvojich žiakov?“ „Počkaj chvíľu“, odvetil Sokrates. „Predtým, než mi to povieš, chcem, aby si prešiel jedným malým testom. Volá sa Test Troch.“ „Test Troch?“ „Správne“, pokračoval Sokrates. „Skôr než mi porozprávaš o mojom žiakovi, zastavme sa na chvíľku a otestujme to, čo mi chceš povedať. Prvý test je Pravda. Si si absolútne istý, že to, čo sa mi chystáš povedať, je pravda?“ „Nie“, odpovedal muž, „v podstate som to len začul.“ „V poriadku“, vraví Sokrates. „Takže ty nevieš, či to je pravda alebo nie. Teraz vyskúšame druhý test. Test dobra. Je to, čo mi chceš povedať o mojom žiakovi, niečo dobré?“„Nie, práve naopak…“ „Takže“, pokračuje Sokrates, „ty mi chceš o ňom povedať niečo zlé, hoci nie si si istý, či je to pravda?“ Muž len trocha zahanbene pokrčil ramenami. Sokrates pokračoval, „Ešte stále môžeš uspieť, pretože je tu tretí test. Test užitočnosti. Bude to, čo mi chceš povedať o mojom žiakovi, pre mňa užitočné?“ „Nie, vlastne ani nie…“ „Tak“, skonštatoval Sokrates, „ak to, čo sa mi chystáš povedať nie je ani pravdivé, ani dobré a dokonca ani užitočné, prečo mi to vlastne chceš povedať?“ Muž ostal porazený, zahanbený a nič viac už nepovedal… 

Ponaučenie

Nabudúce, keď budete pociťovať potrebu o niekom rozprávať, spýtajte sa najprv seba: Je to pravda? Je to dobré? Je to užitočné? V dnešnej dobe sme zahltený infomáciami. A neviete posúdiť, ktoré nám pomôžu a ostatné sú nepodstatné.

 

Zdroj: Socrates – The Test of Three

Ako ušetriť? Bludy od finančného odborníka...

V dnešných časoch Vám každý chce radiť ako pracovať s peniazmi. Na Slovensku je situácia taká, že finančnú gramotnosť ovláda cca 5% Slovákov. Aká veľká je pravdepodobnosť, že si dáte poradiť tým čo je v 5%??? Dnes sa mi dostal článok nemenovanej agentúry ( troj písmenková spoločnosť). Mne sa finančný poradcovia vyhýbajú oblúkom, kvôli mojim skúsenostiam s ekonomiky, podnikania a hlavne životných skúseností úspešných ľudí, ktorými sa dennodenne stretávam pri mojom obchode. Teraz Vám názorne na článku popíšem, kde nepočúvať odborníka a kde ísť inou cestou svojich peňazí. 

Stanovenie finančných cieľov - ak niekto nerozumie peniazom, tak nerozumie ani tomuto!!!

Ako si pripraviť osobný finančný plán na rok 2015 radí, odborník na osobné financie z ?

"Kvalitný finančný plán musí obsahovať ciele a ich vyčíslenie, zohľadňovať reálne možnosti, ktoré ovplyvňujú príjmy, majetok, záväzky a predpokladané výdavky, postupnosť krokov, zadefinované termíny a plán kontrol. Na začiatku plánovania je preto dôležité vyhradiť si dostatok času na analýzu našich finančných možností a najmä stanovenie finančných cieľov, ktoré chceme ročným plánom dosiahnuť." - tým Vám finančná skupina naznačuje (doneste papiere - peniaze nám, my sa o to postaráme! (Viete, kto sa postará najlepšie o vaše peniaze?)? Odpoveď. VY!  

Krátkodobými cieľmi, podľa odborníka, sú sny a plány, ktoré súvisia s kúpou veci do výšky približne trojnásobku príjmu. Ide o veci, ktoré nemajú vplyv na výšku príjmov či výdavkov. Najčastejšie sú v podobe dovoleniek, zariadenia do domácností, oblečenia či zážitkov, ale aj napríklad výdavky spojené s Vianocami. - o tom všetci vieme, len zabúdame, že každý dlh treba draho zaplatiť.

Finančný odborník však varuje, že ľudia, ktorí podceňujú plánovanie krátkodobých cieľov, sa často uchyľujú k pôžičkám, ako sú spotrebné úvery, kreditné karty či pôžičky od nebankových subjektov. Dlhodobé ciele majú zase zásadný vplyv na životnú úroveň v budúcnosti, najčastejšie ide o bývanie, zabezpečenie budúcnosti detí i zabezpečenie dôchodku. - najväčšia zaujímavosť je, že aj oni patria medzi tých, čo sprostredkúvajú finančné produkty, ktoré patria do dlhu. Radia Vám ako žiť na dlh. Nepripadá Vám to tak, že víno pijú a vodu kážu?

 

"Tieto ciele sa nedajú dlhodobo financovať pôžičkami, preto ak ľudia tieto ciele neplánujú, musia často zo svojich snov úplne upustiť," upozorňuje odborník - ruku na srdce, kto niečo dlhodobo plánuje? Je to len tých 5% finančne gramotných. 

Kolónka "rezerva"-  V zdravom osobnom finančnom pláne by nemala chýbať kolónka s rezervou - to je veľká pravda, avšak na to treba buď viac zarábať, alebo poriadne utiahnuť kohútik spotreby. Nebrať veci na dlh! To by ale odborníci nezarábali!

"Pokiaľ nemáte aspoň šesťnásobok mesačných príjmov v rezerve, nezabudnite si odkladať každý mesiac minimálne 10 % svojho príjmu práve na tento účel," radí odborník. Finančný plán nepomáha iba naplniť krátkodobé či dlhodobé ciele, ale odzrkadľuje aj aktuálnu životnú situáciu a zmeny, ktoré na ňu vplývajú- ak ste sa nedozvedeli viac ako ste vedeli, tak na toto sú finanční odborníci. 

Ak sa chcete mať v živote lepšie, tak zostáva len to jediné, menej utrácať a odložené peniaze investovať do seba. Je mnoho rôznych vzdelávacích programov, kde sa naučíte veci ako viac zarábať a s tým prichádza aj iný pohľad na peniaze. " Chudobní si myslia, že ich zachránia peniaze, naopak tie im prinesú ešte väčšie problémy." A ešte jedna rada od obyčajného podnikateľa, hľadajte si úspešných ľudí a tých sa pýtajte o radu, nie od finančného poradcu, ktorí pracuje v obchode pár rokov a ide mu väčšinou o jeho osobný prospech.

Na našej stránke www.abdis.sk nájdete mnoho zaujímavých článkov a životných príbehov obyčajných ľudí, ktorí vybudovali veľké firmy od nuly. Tam hľadajte návod ako zarobiť na svoje finančné ciele.

Ako zmeniť neúspech na úspech.

Návod na úspech neexistuje, každý by si mal uvedomiť len jednu základnú vec. "Ak žijeme život, ktorý nie je podľa našich predstáv, tak musíme niečo zmeniť a to niečo je - seba." Nikto a nič Vám nepomôže na ceste za vašim úspechom, keď to nebudete chcieť vy. Ľudská vôľa je to najdôležitejšie čo potrebujete. Tak ju poriadne trénujte. A podľa toho ako budete trénovať, tak budete dosahovať výsledky vo všetkom na čo si len spomeniete. Tak ako to teda robia úspešní manažéri a podnikatelia, keď ráno vstanú a svieži, oddýchnutý a plný energie sa pustia do plnenia svojich cieľov?

Vstávajú skoro:  Úspešní ľudia totiž vedia, že čas sú peniaze. Zatiaľ čo počas dňa im neustále vyzváňajú telefonáty, musia vybavovať desiatky mailov či absolvovať množstvo stretnutí, ráno majú iba pre seba. A to je práve ten dôvod, prečo títo ľudia vstávajú ešte pred východom slnka. Ak začnete toto pravidlo aplikovať, zistíte, že viac stíhate a ste viac uvoľnený. 

Cvičia ešte predtým, ako začnú plniť úlohy zo svojho zoznamu: Top ranná aktivita úspešných a vplyvných ľudí je cvičenie. Kondičku naberajú doma alebo v telocvični. No ranný pohyb je prospešný aj počas dňa, redukuje totiž stres a večer sa im lepšie zaspáva. Nájdite si šport, kde vy bijete svoj stres a zabudnete na problémy. 

Pracujú na top biznise: Pracujte len na tých obchodoch, ktoré Vám zabezpečia všetky vaše sny. Ak milujete prácu, ktorú robíte a tá Vám plní vaše sny - tak nepracujte. Dajte si pozor na prácu, ktorá vás ubíja. 

Venujú času tomu, čo majú radi:  Na písanie knihy či maľovanie obrazu si len veľmi ťažko nájdete čas počas stretnutí či premýšľania o tom, čo uvaríte na večeru. To je práve dôvod, prečo úspešní ľudia robia tieto veci ešte predtým, ako sa oficiálne začne ich deň. Majte svoj koníček pri ktorom sa premiestnite do iného sveta a tam si oddýchnete a načerpáte energiu. 

Trávia čas s rodinou:  Rodina všemocná. Je to ako prístav, kde rýchlo dobijete baterky. Vplyvní ľudia chvíle venujú rodine. Čítajú napríklad deťom rozprávky alebo pripravia spoločné rodinné posedenia. 

Vytvárajú si kontakty pri osobných stretnutiach: Ráno je skrátka ideálny čas stretnúť sa s ľuďmi na káve. Raňajky navyše menej nabúrajú váš deň ako napríklad obed a sú viac pracovne orientované ako večerné drinky. Vždy využívajú stretnutia na obchod - nestrácajú čas.

Meditujú, aby si vyčistili myseľ:  Úspešní ľudia väčšinou od ostatných vyžadujú toľko, koľko sami zo seba vydajú. A preto je pre nich často problém odpojiť sa od svojich úloh. Preto, kým títo ľudia vyjdú ráno z dverí, venujú chvíľu meditácii, aby si vyčistili myseľ. Je to v tejto už povinnosť, zastaviť sa a zamyslieť sa či sme na tej správnej ceste.

Kontrolujú si e-maily: Hoci množstvo manažérskych guru tvrdí, že je dobré vypnúť si e-mail na tak dlho ako to len ide, úspešní ľudia často začínajú svoj deň kontrolou svojej elektronickej schránky. Skontrolujú si inbox, vybavia rýchle a urgentné správy. Zistia, na čo sa musia zamerať, aby dobre vybavili ďalšie dôležité udalosti. Vždy by ste mali byť pripravený na poriadny obchod.

Sledujú správy:  Čítajú finančné správy, kontrolujú blogy, Twitter, Facebook aby získali informácie, aby vedeli predpokladať nové trendy a obchody. Považujú to za akýsi rituál.

Plánujú a pripravujú stratégie:  Naplánovať si deň, týždeň aj mesiac je cesta, ktorou ľudia dosahujú úspech. Je dobré používať veľký plánovač, podľa ktorého ľahko zistíte, čo je dôležité. 

Avšak, netreba zabúdať aj na iné veci ako čítanie, stretávanie sa s úspešnými ľuďmi, seba rozvoj ktorý je veľmi dôležitý v tejto dobe.

Šťastie, pokoj, pohoda.

Je to pre Vás nedosiahnuteľné? Alebo prečo nie VY? Sú tieto veci šťastná náhoda, alebo už do kolísky nám bolo dané, ako kto svoj život prežije?                                                                                                              "Nebol nám daný dobrý alebo zlý život, bol nám daný život, a je len na nás, aký si ho urobíme. Či bude zlý alebo dobrý."                                                                                                                                       Tak prečo nie VY? Je úspech náhoda? Veľkí a úspešní podnikatelia nikdy nepovedali, že za svoj úspech vďačia šťastiu (veľkej náhode), ale tvrdej a poctivej práci. Túžite tvrdo pracovať a zobrať zodpovednosť za svoj život do svojich rúk, len  neviete, ako ďalej? Toto Vám určite pomôže. Poďme sa pozrieť, ako sa dostať na tú správnu cestu - cestu úspechu.  

1, Kým sa dávame ovplyvňovať                                                                                                                                                                                  Kto nám radí v kľúčových rozhodnutiach? Ak Vám radí človek, ktorý nikdy v živote nič nedosiahol, tak aký výsledok budete mať VY?

2, Ako sa pozeráme okolo seba                                                                                                                                                                               Aby sme v živote dosiahli úspech potrebujeme na svojich schopnostiach neustále pracovať. A tie nás budú viesť k novým objavom a príležitostiam. Ak budete špičkový tak budete objavovať špičkové príležitosti. Všetko je priamo úmerné vašim dnešným schopnostiam. Problém je, že sa bojíte prehrávať. Tu jedna rada: Všetci úspešní padli na samé dno a tam pochopili, že hore sa môže dostať každý. Je to otázka chcenia. Ako  veľmi to chcete VY?

3, A už sme pri rozhodovaní sa                                                                                                                                                                     Schopnosť rozhodnúť sa je veľmi dôležitá. Ak sa dnes rozhodnete, že Váš súčasný stav je nie je dobrý, je to prvý krok k úspechu. Musíte dať najavo okoliu, že nesúhlasíte so svojou situáciou a idete to zlepšiť. 

4, Prvý krok ste už urobili                                                                                                                                                                                     Teraz len pokračovať na svojej vysnívanej ceste. Chápem , že máte strach čo bude zajtra, avšak zajtrajšok ovplyvňujete dnes. Veľa ľudí po prvom kroku prestane veriť v seba a svojim schopnostiam.

5, Verte si                                                                                                                                                                                                                 Kto Vás bude súdiť? (Sused, ktorý nikdy nič nevyskúšal?) Jedine VY máte právo súdiť sám seba a svoj život, nikomu nedávajte právo na svoj život. 

6, Ak budete pochybovať, tak si spomeňte prečo ste vlastne začali                                                                                                                 Obrovské množstvo ľudí skončí a ani nezačne. To nebude Váš prípad, lebo ak budete hľadať to najlepšie pre Vás tak to nájdete. Jedna malá pomôcka - zoberte si papier a pero a napíšte si v akej situácii sa dnes nachádzate. Napíšte všetko čo vás napadne a potom napíšte, kde by ste sa chceli nachádzať. Ak ste šťastný a nič by ste nemenili tak ste úspešný človek. Avšak ak ste napísali, že túžite zmeniť svoj život, tak mi napíšte a pomôžem Vám na vašej ceste k úspechu.

www.abdis.sk

Rady pred smrťou.

Konečne tu máme aj niečo čo môže pomôcť obyčajným ľuďom. Je to štúdia nemeckej spoločnosti Family services Abisan, ktorá urobila prieskum s dôchodcami, ktorí sa dožili viac ako sto rokov. Pýtali sa na na ich životy od detstva, mladosti, manželstva až po starobu. Niekoľko otázok sa týkalo aj peňazí. Prekvapivo až 45% opýtaných dôchodcov si nespomenulo ani na jednu vec týkajúcu sa financií, ktorých by ľutovali. Ostatných 55% si na niečo posťažovalo. Najväčšia skupina považovala za svoju najväčšiu chybu, že sa nezačala starať lepšie o svoje peniaze (šetriť, investovať). Zhodne 30% ľudí tvrdilo, že sa dali nahovoriť finančnými poradcami na finančné produkty, ktoré ich pripravili o veľkú časť majetku (akcie, fondy, podielové fondy, dlhopisy). Avšak najviac až 80% sa zhodlo na jednej veci, že si nedokázali odoprieť. Na otázku, čoho budú ľutovať dnešní mladý ľudia, seniori odpovedali celkom jasne:
Mládež bude ľutovať, že:
utrácajú viac ako reálne zarábajú,
neinvestujú, nehľadajú lepšie možnosti pre svoje peniaze,
utratili peniaze hneď ako zarobili,
utrácajú na hazardné hry,
utrácajú peniaze určené na starobu,
a veria ľuďom, ktorí nie sú odborníci na financie (finanční obchodníci vyškolení firmami na predaj produktov).
Môžme to skrátiť do troch bodov. Prví - mladí by sa mali viac zaujímať o svoje peniaze. Druhý - viac premýšľať pri míňaní a ten posledný hľadať odborníkoch, ktorí peniazom rozumejú.
Peniaze by mali dávať ľuďom pocit bezpečia, istoty a šťastia. Veľmi múdre slová čo poviete?

www.abdis.sk

Stratené sebavedomie.

Ako by sme mohli definovať sebadôveru? Je to pocit istoty alebo dôvery v seba samého, alebo vo svoje vlastné schopnosti? Isté je len jedno. Sebadôvera je princíp úspechu, krok k sebe samému, základný nástroj vlastného rozvoja a stavby svojho života. Najlepší spôsob, ako vám to priblížiť, čo je sebadôvera sa skrýva v princípe zrkadla. Postavte sa pred zrkadlo a pozrite sa do neho. Čo tam vidíte? Sebavedomého človeka? Dokážete si povedať? Nie je problém, urobím, vybavím a začnete hľadať spôsoby - ako? Gratulujem, patríte medzi 5% obyvateľov sveta, ktorí majú vybudovanú sebadôveru. A čo vy ostatní? Chcete to zmeniť? Áno! Neviete však ako? Všetci naokolo vám neustále hovoria, aký ste neschopný, nemotorný, neodborný, nešikovný, nespoľahlivý, ale nik vám neporadí, ako byť lepším a veriť si. Chcete to? Byť schopným, odborným, spoľahlivým a šikovným? Hodláte prekonať svoje neistoty a slabosti, ktoré vás brzdia v ceste za svojimi cieľmi a chcete sa stať sebaistým človekom? Musíte zač svoj vnútorný boj, tvrdo na sebe pracovať a nájsť si niekoho, kto vám pomôže s prvými krokmi k vášmu stratenému sebavedomiu. Ja som stretol v živote veľa úspešných ľudí a práve oni mi dali návod ako na to. Ak túžite po veľkej diamantovej sebadôvere,  zverte sa do mojich rúk a ja vám ukážem cestu k sebe samému. Pracujeme pre spolocnosť, kde sa naučíte veriť si a žiť podľa vlastných predstáv. Ak chcete začať žiť svoj život naplno, začnite od znova. Príjimajte zaujímavé informácie, ktoré vás nasmerujú tam kde si budete plniť svoje sny. Niekedy stačí len tak málo a všetko, o čom ste kedy snívali sa vám začne plniť. Náš život je umenie. My by sme mali byť umelcami, ktorí sa dokážu pre tento život nadchnúť. Len to je jediný spôsob, ako byť úspešným. Bez ohľadu na to, aké situácie vo svojom živote zažívate, bez ohľadu na tom, aké pády vám život uštedrí, byť vnútorné silný je základom vášho osobného úspechu. Tak hor sa do toho, začnime pracovať na našom šťastí. Páči sa Vám takýto prístup k životu? Pridajte sa k nám, kde vám ukážeme a pomôžeme ako si tento život poriadne užiť a roztočiť to.

 
Úspech je cesta.

Často vidíte ľudí, ktorí nevyzerajú byť takí inteligentní a talentovaní ako vy, a predsa so svojím životom dokázali úžasné veci. Nič vás nenaštve tak, ako keď vidíte, ako sa niekomu, kto pôsobí hlúpejšie ako vy, vodí lepšie ako vám. Ako sa to mohlo stať? Jednoducho: zistili, že kľúčom k úspechu je osobný a profesijný rast. A preto sa začali učiť. Jeden múdry človek raz povedal:

               " Sme tým, čo opakovane robíme. Výnimočnosť nie je čin, ale zvyk " 

                                                                                                                                                                           Aristoteles.    

Čo to znamená v jednoduchej reči: Ak niečo robíme s láskou a dostatočne dlho, všetko sa môžme dokonale naučiť. Záleží len na nás, ako veľmi to chceme. A tu prichádzam k otázke: Ako veľmi chceme byť úspešní - šťastní? Celý život sa učíme a stále prichádzame na kopu vecí, ktoré nevieme - paradox. Mali by sme celú svoju energiu venovať takému učeniu, aby sme boli v živote - šťastný. A nezabudnúť na jednu hlavnú vec. Všetko sa v živote mení, aj my, okolie, príroda, svet - všetko! Aby sme boli stále šťastný, musíme byť pripravený na zmenu, ktorá prichádza každým dňom. Pre tieto atribúty, by sme sa mali učiť, a nastúpiť na cestu. Cestu, kde budeme hladať výzvy, na lepší a šťastnejší život. V tom je náš úspech.

 

Ako zbohatnúť!

Nie sme poistní ani finanční poradcovia(konzultanti) a preto tento článok nebude slúžiť ako návod na zbohatnutie, takých ste už čítali skutočne veľa a nič sa nestalo! Naše heslo znie: „Nikto sa nepostará o vaše peniaze lepšie, ako vy sám!" Ak to dokážete, nastanú vo vašej peňaženke veľké zmeny. Ako to dosiahnuť? Na úvod začnite so svojimi peniazmi narábať ako bohatí. Vy nepoznáte bohatých? Musíte sa začať pohybovať tam, kde sa pohybujú oni a napodobnovať ich kroky. Aj Onassis sa zamestnal v klube pre bohatých, a tam len poctivo počúval, nasledoval ich, až sa z neho napokon stal jeden z nich. Vo vašom okolí je kopec ľudí zásobujúcich vás rôznymi informáciami, ktoré nemajú so zbohatnutím absolútne nic spoločné.Ide im len o ich osobný prospech. Čím ďalej, tým viac počúvam z každej strany negatívne reakcie môjho okolia, ktoré má už plné zuby tzv. odborníkov na financie.95% finančných poradcov nemá ani potuchy o základných ekonomických pojmoch a mnohí im s dôverou do rúk  zverujú svoje tažko zarobené peniaze. Ak by som sa niekoho týmito tvrdeniami dotkol, stačí ak sa mi ozve a povie aspoň jeden príklad zbohatnutia jeho klienta. Nebudem tu rozoberať hypotekárne úvery, sporenia, šetrenia, investicné poistky, trh ponúka takýchto produktov neúrekom. Natierajú nám med okolo úst a presviedčajú nás, že za 10,15 alebo 20 rokov budeme mať našetrené na spokojný dôchodok. Nám však neostáva nič iné, len sa pozrieť reálne pravde do očí. Pri dnešnom znehodnocovaní peňazí, keď sa tlačia enormné množstvá papierov (dolárov, eur, jenov), sa bude zvyšovať inflácia a usporené peniaze, ktoré sme v dnešnej dobe zarobili, nebudú mať v budúcnosti pomaly žiadnu reálnu hodnotu. Budeme si môcť kúpiť za ne tak 15% - 25% vecí, čo si môžeme dovoliť v dnešnej dobe. Čo robiť? Nešetrite!!! Investujte! Nemáte kapitál? Tak prvotne investujte do seba! Začnite sa vzdelávať, veď najväčšie bohatstvo máme stále so sebou. Je to diamant, ktorý nosíme na krku a musíme ho vybrúsiť do dokonalosti. Toto je to podstatné a najdôležitejšie. A priznajte sa. Investujete do seba? Začnite čítať, myslite pozitívne, obmedzte stretávanie sa s ľuďmi, čo nemajú ambície. Robte veci inak, ako doposial. To sú moje jednoduché rady. Viem, že to na začiatku nebude ľahké, avšak z vlastnej skúsenosti vám garantujeme, že to bude stát zato! Chcete a neviete ako? Ozvite sa nám a my Vám poradíme a pomôžeme.

                                                              "Dnes je ten správny čas vytvoriť si svoju finančnú slobodu!"

Sme jednými z Vás a chceme Vám pomôcť, ak sa vy naučíte o peniazoch, tak vaše deti to budú robiť automaticky po vás. Zamyslite sa? Kto Vám dáva informácie ohľadom peňazí?

Abdis Investment

Cesta s Abdisom.

Ak ste začali čítat tento článok, tak mám pre Vás prekvapenie. Ste ten(-tá) co bude v živote štastný(-á). Ako? Urobte to ako ja! 

Môj nový začiatok:  Slovo robí chlapa. A ja som Vám sľúbil, že ak dostanem ponuku, ktorá ma zaujme natoľko, že sa pobláznim, tak Vám o nej napíšem. Ešte pred tým by som sa chcel poďakovať všetkým, čo mi chceli pomôct, či už to bolo z ľudského alebo z osobného prospechu. Skôr ako začnem písaťo mojej novej ceste, vrátil by som sa k ponukám, ktoré som dostal. Bolo ich neúrekom, čo ma príjemne prekvapilo. Ale k veci. „Ak padnete na dno, nikdy sa nezmierte s horším, než co ste mali!" Porovnávajte svoj život s tým najlepším, čo ste zažili. "Ak sa budete porovnávať s úspešnými, stanete sa úspešný!" V živote dostávame facky preto, že sme v minulosti urobili zlé rozhodnutia, ktoré už nezmeníme, ale môžeme ich po čase napraviť. Všetko zlé je na niečo dobré. Vždy. Ak mi dá niekto ponuku, aby som pracoval v obchode, kde sa nedajú zarobiť peniaze, je to buď blázon alebo romantik (nemá skúsenosti - vzdelanie)! Preto som 90% obchodov odmietol len z počutia. A ostatné ponuky boli so zlým produktom (ale to v dnešnej dobe nie je až taká novinka). Alebo ma lákali len na peniaze, a tam som už pri predchádzajúcej firme chybu urobil. Pýtal som sa preto na to, ako to firma so mnou ako s osobou myslí!? Ale nikto mi to nevedel povedať, alebo mi ponúknuť víziu spolupráce. Až prišiel za mnou pán a navrhol mi partnerstvo na niečom novom. Začal spôsobom, akým začne len človek, ktorý to s vami myslí naozaj vážne. Predostrel mi víziu firmy, vzdelávací proces, produktovú zmes a hlavne prišiel s produktom, ktorý zmení pohľad ľudí na komodity. Je to fantastické, že Vám môžem pomôcť už vo všetkých smeroch. Investície. Program Investičného nákupu komodít. Príležitosť na nový začiatok. Dnes som vo fáze, keď vzdelávanie je pre mňa všetkým a preto hlavná časť obchodu je vzdelávanie o peniazoch - nie také, čo robia finanční poradcovia, ale ako začínajúci investori. Chceli by ste sa dozvedieť viac? Stačí ak mi zavoláte alebo napíšete a dohodneme si stretnitie, kde Vám poviem viac.  

Prečo snami?

Sme hlavne priatelia, na ktorých sa môžte spoľahnúť. A ostatné veci sú veľký bonus.

- naša komunikácia reálne podporuje predaj.

- ku každému problému sa vždy postavíme čelom.

- dokážeme nadštandartne obslúžiť zákazníka a poskytnúť mu výnimočné služby.

- snažíme sa vždy pomôct dobrou radou v oblastiach kde mám veľké skúsenosti.

- obklopujeme sa špickovými ľudmi z iných oborov a ich poznatky nás posúvajú pred konkurenciu.

- učíme na základe vlastných skúseností z obchodu a poznatkov z reálneho života.

- môžeme doporuciť skvelú literatúru na základe potreby daného klienta-partnera.

- máme obrovskú pokoru pred úspešnými ľudmi, ktorí dokázali uspieť pred veľkými výzvami.

- každý den pracujeme na zdokonaľovaní, aby sme boli lepší a lepší.

- v tíme je obrovská sila úspechu, dve hlavy sú viac ako jedna. 

- slovo je pre nás - česť, ktoré sa nedá kúpiť za peniaze.

-obchod, kde musia byt spokojné obidve strany.

- úspech je obeta, ktorá prináša sladké ovocie.

Myslíte, že preháňame? Úprimnosť sa nedá naučit - tú musíte cítiť.

Ak by ste sa túžili pridať do kolektívu, kde sa chcú ludia zmeniť k lepšiemu - radi Vás privítame.

"Ak sa niekto robí dokonalým, tak je "BOH" a takému človeku sa vyhnite!"

My sa len učíme na vlastných chybách, ktoré nás posúvajú vpred našim snom a cieľom.

Výhody sabevzdelávania

Skôr ako začnem písať, napíšem jeden postreh: Čím viac budeme mať informácií od úspešných ľudí, tým sa budeme lepšie rozhodovať. Hľadajte informácie a budete spokojný vo svojich životoch. Je pohodová sobota, ktorá sa blíži ku koncu, moji malý anjeli s mojou krásnou ženou už spia a ja mám úplný pokoj na usporiadanie svojich myšlienok. Po dlhšej odmlke som sa rozhodol napísať článok, inšpirovali ma príhody, ktoré som v poslednej dobe zažil. Budú to príbehy bez mien, aby som sa nikoho nedotkol. Tieto riadky majú slúžiť ako výkričník pred nesprávnymi životnými rozhodnutiami.

Príbeh prvý: Sedel som na kávičke s mojim dobrým kamarátom. Je to obyčajný chlapec, ktorý hráva profesionálne futbal. Zaujal ma tým, že začal vášnivo čítať pozitívnu literatúru. Moje stretnutie nebolo náhodné, týkalo sa obchodu. Mladého futbalistu zaujala možnosť investovat do bezpečnej komodity - diamantov. Bol znechutený bankou, ktorá mu výnos zdanila. Vysvetlil som mu, prečo je nevyhnutné v dnešnej turbulentnej dobe ochranovať svoje úspory (peniaze), aby z nich postupom času nezostal len obyčajný bezcenný papier. Na záver stretnutia sme vybrali z portfólia našej spoločnosti jedinečný investičný diamant podľa jeho predstáv. Rozhodnutie bolo jednoznačné, vedel, že sa v problematike peňazí vyznám a nakoniec ma požiadal  ešte o jednu malú službu. Vieš, mám známeho a ten mi ponúka zhodnotenie mojich peňazí na úrovni 10% mesačne. Prosím? Spýtal som sa so šokom. 10% mesačne, avšak musím investovať 10.000 eur. Zoširoka som sa usmial. Toľko nedávali ani BMG, ani Horizont. No to mi bolo povedané a rozhodol som sa vypočuť si viac a prijal som pozvanie na spoločné stretnutie. Nepomohol by si mi s tým? Ako? Na to stretnutie by si išiel so mnou ako ďalší potencionálny klient. Ani na sekundu som nezaváhal. Daj mi vedieť a rád ti pomôžem. Dopredu sme dohodli, že budem akože jeho spoluhráčom v klube, čiže taktiež futbalista. Môj oblek som pre túto príležitosť vymenil za "free style". Na naše spoločné stretnutie prišiel mladý pán. Po rozpačitom začiatku sa ma spýtal, čo robím. Som futbalista. Na jeho tvári sa objavil úsmev a skonštatoval, som tu preto, aby som vám zarobil veľké peniaze.

Zastupujem lichtenštajnskú spoločnosť a my investujeme peniaze tam, kde investujú veľké banky, máme informácie, kam veľkí hráči investujú svoje peniaze.  

V dnešnej dobe je to najlepšia investícia. Koľko mi to môže hodiť? Nadhodil som. Ak budem konzervatívny tak 8-10% mesačne! Konzervatívny? Spýtal som sa. Áno. Viete, čo je to konzervatívny? Ticho... asi minútu sa na mňa pozeral, akoby som mu zobral hračku. Môže to byt aj menej.... Koľko? 6% mesačne... Dobre, koľko musím investovať? 10.000 dolárov. Koľko si beriete províziu?  35% zo zisku. Aké máte riziko? Ticho... Aké znášate riziko, ak to nepôjde a ja prídem o svoje peniaze? Ticho... Aké? Už som pritvrdil... Žiadne. Tak vy mi ponúkate obchod, kde zarábate bez rizika a ja znášam najväčšie riziko (stratu svojich peňazí). Ak nechcete, nechajte tak. Urazene podotkol. Vy investujete v tomto biznise? Nie! A to ma úplne dostalo. Vy ponúkate to, čomu sám neveríte! Ticho... Mladý pán sa zodvihol, zaplatil kávu a vyparil sa ako vzduch. Kamarát sa na mňa pozrel a začal sa smiať. Dlžím ti poriadny obed. Obed za 10.000 dolárov, podotkol som.

A ešte jedna pikoška: Ten mladý pán sa chválil, že má Ferrari. Kamarát sa chcel ísť naň pozrieť, avšak práve vtedy dotyčný nebol na aute. Posúďte sami...

Druhý príbeh je o ľudoch, pre ktorých sa oplatí pracovať a hladať tých správnych ľudí do svojich tímov. Sú to ľudia pozitívni a vždy schopní urobiť maximum pre svoj úspech. Nesedia  a nečakajú na to, čo im život prinesie. Zdvihnú zadky a zoberú si od života to, čo chcú.

Avšak poďme na začiatok príbehu. Cez sociálnu sieť som sa zoznámil s milou pani, ktorá pridávala pozitívne články. Zaujala ma natoľko, že som ju oslovil a pozval na kávu. Prišla aj s manželom a známym. To bola energia. Po pár minútach sme zistili, že máme rovnaký pohľad na svet, život, rodinu. Čas mi utekal tak rýchlo, že som skoro nestihol ďalšie stretnutie. A ako to celé dopadlo? Pozval som ich na prednášku našej spoločnosti a stali sa našimi kolegami. Ďakovali mi, za príležitosť zmeniť prácu, ktorá im doteraz nedovolovala napĺňať ich životy. Hľadali niečo výnimočné. A našli to. Aj vy hľadáte niečo extra pre vás? Niečo fenomenálne? Tak mi zavolajte, dohodneme si obchodné stretnutie, kde sa porozprávame o tom, čo by ste chceli vy. Nie o tom, čo od vás vyžadujú ľudia okolo vás! 

                                                                   "Život je len jeden, tak prečo si ho poriadne neužiť!"

PS: Prvým článkom nechcem dehonestovať biznis okolo akcií, fondov a forexu. Avšak to najcennejšie, čo obchodník má, je jeho meno a dôvera. Ak stratí svoju identitu, tak sa po čase nájde na smetisku dejín. Klientom by sa nemalo klamať, ak to s nimi myslíme "úprimne a dobre".

V dnešnej dobe prebehla správa, že obchodníci čo garantovali klientom výnosy, o všetky peniaze klientov prišli - skrachovali. Jednalo sa o čiastku niekoľkých miliónov eur. Moji klienti sú významný ľudia spoločenského, kultúrneho, športového prostredia a tiež občania slovenska.

 

 

 

Peniaze sú sloboda.

Nikto tam hore (politici), nechce aby sme ich mali. Prečo? Čím menej ich máte tím, viac veríme, keď nám niekto niečo sľubuje. Takéto dôvody politici majú, aby sa nepovedalo, tak vymyslia blbosť nad blbosť. Budú učiť finanačnú gramotnosť na školách ( naše deti sa budú učiť v školách od ľudí, ktorí nemajú praktické skúsenosti a nikdy peniaze nezarobili). A po druhé sme dôverčivý ľuďom, ktorí nechcú aby ste sa niečo učili, lebo potom by nás nemohli dojiť ako dojné kravy (podvodníci - finanční poradcovia, politici a všetci, ktorí nám niečo sľubujú).
Pre tých, ktorí už teraz majú plné zuby tohto  článku oznamujem, prestaňte čítať a dajte si zmrzlinu.
V dnešnej dobe sa menia zákony ako na bežiacom páse, a veľmi dôležité je vedieť, ako vám zasahujú do vašej peňaženky.
Najprv pochopte zákony a pracujte tak aby pracovali oni pre Vás. Pár rád ako sa niečo naučiť.
Väčšina ľudí sú priemerní investori. Počítajú výnosy (zárobky) ešte pred tým ako začnú investovať. Vôbec nemajú kontrolu nad svojimi investíciami – a neovládajú trhy.
Ak chcete byť úspešný investor, je potrebné prejsť od priemeru k dokonalosti.
Dokonalý investor je niekto, kto vie, ako peniaze fungujú, trh funguje, až po spoločnosti, a hlavne vie ako fungujú zákony:
Daňové právo
Obchodné právo
Zákony o cenných papieroch

Ak nie ste právnik, a nepoznáte špičkových právnikov, je dobré si zvážiť či prejdete do sofistikovanejšieho investovania. Tým, že poznáte základy práva, ako dokonalý investor ste schopný zapojiť všetky výhody, ktoré stoja za:
Bytosťou
Načasovaním
Kontrola

Sofistikovaný Investor - Výhoda # 1: Vaše bytie
Sofistikovaní investori majú kontrolu nad svojou účtovnou jednotkou v investícií, čo znamená, že si vybrali takú podnikateľskú štruktúru, ktorá im vyhovovala. (Zamestnanci takú kontrolu nemajú) Samostatne zárobkovo činná osoba si môže vybrať z nasledujúcich subjektov: vlastníci, partnerstvo,  spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným (S.r.o.), akciovú spoločnosť (a.s.) alebo korporáciu.
Sofistikovaný investor vie, ako pracovať s týmito subjektmi, aby robili v jeho prospech.
Vďaka správnemu pochopeniu a výberu správneho subjektu, nadčasový investor môže ušetriť až 20% alebo viac, na daniach. Tým mu to pridáva viac peňazí na ďalšie investície.
Chcete sa dozvedieť viac o subjektoch a ich výhodách? Obráťte sa na svojho daňového poradcu, a spýtajte sa ho: čo je pre Vás najlepšie.
Sofistikovaný  Investor - Výhoda # 2: Načasovanie
"Načasovanie je dôležité, pretože v konečnom dôsledku, my všetci musíme platiť dane. Platenie daní je základ života v civilizovanej spoločnosti. Bohatí chcú ovládať, koľko zaplatia na daniach, ale rovnako ich musia zaplatiť."
Pochopenie zákonov pomáha pri kontrole načasovania platenia daní. Opäť sa oplatí, sa čo najlepšie poradiť so svojím daňovým poradcom o tom, čo je najlepšia stratégia pre Vás.
Sofistikovaný Investor - Výhoda # 3: Kontrola
Existujú rôzne charakteristiky príjmu: "Kontrola investícií.“ Pre chudobných hazard. Bohatí sú bohatí, pretože majú väčšiu kontrolu nad svojimi peniazmi, než nižšia a stredná trieda. V okamihu, keď ste pochopili, že hra peňazí, je hra na ovládnutie, môžete sa zamerať na to, čo je v živote dôležité, nie je to zarábať peniaze, ale získať väčšiu finančnú kontrolu nad nimi. "
Bežný pracovný príjem
Pasívny príjem
Investičný príjem (portfólio)
"Chudobná a stredná trieda sa zameriava na bežné prijmi, ako sú výplatné pásky –tie sú najviac zdanené prijmi. Bohatý sa zameriavajú na pasívne prijmi a portfólio z príjmov najnižším zdanením. To je zásadný rozdiel medzi bohatými a strednou triedou. To je dôvod, prečo je dôležité sa zamerať na charakter príjmu, ktorý dostanete, a to nielen, koľko peňazí budete s toho mať.“
Začnite byť dokonalejší už dnes! Ak chcete prejsť z priemernosti do dokonalosti, pokiaľ ide o vaše investície, budete musieť začať s investíciou do vášho finančného vzdelávania a musíte začať dnes.
Sme spoločnosť, ktorá sa snaží ľudoch naviesť, ako sa najlepšie postarať o seba, o svoje peniaze. Využite naše skúsensti, znalosti a navštívte náš seminár ohľadom peňazí.

"Vážte si svoje peniaze"
www.abdis.sk

Hľadáte cestu, ku svojmu šťastiu?

K písaniu tohto príbehu ma inšpirovali nedávne skutočnosti, ktoré sa odohrali v mojej blízkosti a osobne sa ma dotkli. "Je tá pravda, s ktorou sa stretávame každý deň a privierame nad ňou oči a myslíme si, že to tak asi má byť skutočnou pravdou?" Medzi nami žijú ľudia, ktorí si vedeli povedať dosť! A hľadali možnosti ako je nová práca, príležitosť, aby mohli byť konečne slobodní. A ako sa stať slobodným?

"Nikto to nemá v živote ľahké (každý jeden z nás si vezieme svoj kríž), no stažovať sa stále na niečo nám nepomôže. Veriť (sám sebe vo svoj úspech) je prvý úspešný krok dopredu."

Celý život nás škatuľkujú, akí by sme mali byť. Už v škole sme museli byť všetci rovnakí, nik nesmel vytrčať z radu, lebo by bol iný a ukazovali by sme na neho prstom. Týmto odvážlivcom patril vždy okraj spoločnosti (aspoň som si to myslel). Po ukončení štúdia sa dostávame do zamestnania a v podstate nemáme inú šancu ako žiť svoj život. Výnimkou je len ten, kto má rodicov podnikateľov a tí ho doterajším životom, viedli cestou zodpovednosti za svoj život a dostatočne mu prízvukovali, že nik sa o neho nepostará, ak nie on sám. Dostali sme sa na cestu, kde si nikdy nemôžeme dovoliť povedať, čo si skutočne myslíme. Lebo kto myslí, nemá v zamestnaní čo robiť. A ak myslí priveľa, odchádza zo zamestnania a začína sám podnikať. Preberá zodpovednosť sám za seba a už nie je tým fackovacím panákom. Nedehonestujem zamestnanie len chcem poukázať na jeden fakt. Ak ste zrazu v zamestnaní lepší ako váš nadriadený, začnete byť pre neho hrozbou a nastupuje utrpenie. Ste okamžite zodpovedný za všetko zlé, čo sa vo firme odohráva. Veľa z nás tento tlak dlho nevydrží a odchádzame z dobre platenej práce na nové miesto. Za následok to má, že strácame chuť, iskru a lásku k práci, ktorú sme milovali. Z jedného dňa na druhý sa z nás stáva človek bez cieľov a schopností  niečo v živote dokázať, a to všetko len preto, že sme boli iní a mali sme chuť niečo urobiť inak ako ostatní. "Boli a sme výnimoční!" Nezúfajte, na svete existuje veľa príležitosti, kde vás šéf, sponzor, mentor, či nadriadený podrží a podporí, avšak až teraz prišiel ten správny čas na dôležitú informáciu. "Vy ste výnimočný?" Áno! Tak ďalej pozorne čítajte: Túžim spoznávať ľudí, ktorí sa neboja urobiť prvý krok za svojimi snami a cieľmi. Chcú zobrať šancu do svojich rúk a ukázať okoliu, že ak bude človek bojovať a nikdy to nevzdá, dosiahne všetko, čo si len bude vedieť predstaviť. Takto bojujú a žijú svoj život úspešní. Chcete byť úspešný a konečne ukázať svojmu okoliu, že sa vo Vás mýlilo? Chcete zobrať život do vlastných rúk a žiť život podľa vašich predstáv? Plniť si svoje sny, byť šťastný a nájsť konečne pokoj? Dostali ste v živote príležitosť, ktorá bude možno tá posledná v tomto živote. Nie! Tak som tu ja. Pracujem s tými najlepšími ľuďmi, ktorí chcú niečo vo svojich životoch zmeniť, tvrdo pracujú na sebe, dávajú do svojej práce všetku lásku a tá im vracia späť. Pracujeme s komoditami (emóciou), drahými kovmi, mincami a šperkami. Šperky sú symbolom lásky, vernosti, hodnoty a bohatstva. Zlato, striebro a platinu považujeme za úschovu bohatstva. Mince sú láska. Priťahuje vás nový svet a komodity? Máte možnost stať sa spolupracovníkmi našej spoločnosti, a tak užívať výhody, ktoré toto členstvo prináša. Okrem toho, že budete bližšie dianiu vo svete ekonomiky a skvelých ľudí, máme pra vás pripravené to najlepšie vzdelávanie, ktoré sa netýka len obchodu ale aj celého života - nájdete svoj pokoj, to vám ručím. Čo poviete na takýto obchod? Ako sa však posunúť bližšie a dozvedieť sa viac? Tým, že čítate tento článok ste práve siahli na klučku vášho nového života. Páčilo by sa Vám to? Tak sa mi ozvite a ja Vám ukážem cestu ako uspieť v dnešom svete. Možno Vás nasmerujem, ako byť sám sebou spokojný. Objavte nový život, novú cestu.

                                                    "Mojou prácou nie je byť dobrý na ľudí, mojou prácou je urobiť ich lepšími."

                                                                                                                                                             Steve Jobs

Ako predať sám seba.

Môj blog má slúžiť aj na vzdelávanie (nie len našich kolegov avšak aj celej verejnosti), tak dnes píšem o jednej vlastnosti, ktorú si musíte vycibriť, aby ste boli veľmi úspešný v dnešnom obchode.  Je to "Šarm"! Vlastnosti jednotlivcov sa navonok prejavujú relatívne stálym správaním sa k vonkajšiemu svetu, najmä sociálnemu, i k sebe samému. Vonkajšie prejavy vlastností  jednotlivcov v správaní a konaní (skutkoch) možno hodnotiť podľa určitých pohľadov. Každý z nás je ľudská bytosť, ktorá má emócie, ovplyvnené prostredím, v ktorom žije a predovšetkým správaním druhých ľudí k svojej osobe. A takto sa to prejavuje aj pri predaji. Ľudia sa chcú cítiť hodnotní a samozrejme vážení. Vtedy prichádza na scénu šarm. Je to vlastne nejaká príťažlivosť čarovnosť, kúzlo, čaro vyvolané krásou, pekným zovňajškom, ktorého tajomstvom je zapríčiniť, aby sa ten druhý cítil dôležitý. Čím viac dáte ľuďom za pravdu, čím viac ich oceníte, či už len ich osobu, alebo ich prácu, tým je väčšia pravdepodobnosť, že si toho človeka získate. Začne vám veriť, získate si jeho dôveru, čo sa v konečnom dôsledku pozitívne prejaví na vašich výsledkoch v predaji a v neposlednom rade aj na vašom zárobku, čo bolo samozrejme cieľom.

Na to existuje 5 spôsobov, ktoré nám napomôžu k požadovanému výsledku.

1. Prijatie: Ak jednoducho niečo vnútorne prijmete bez toho, aby ste proti tomu bojovali, uvidíte pravdu. Už sa nechcete odvrátiť, ale prizerať sa. A to, čo nechcete odvrátiť, už pritahovať nebudete. Človek je ľudská bytosť – smutný, priatelský, ustráchaný, euforický, plachý, zraniteľný, citlivý, túžiaci… Taká je skutočnosť. Prijať jednoducho znamená vidieť pravdu práve v tej konkrétnej chvíli. Pochopiť, že každý človek má svoje myšlienky a že je to v poriadku, pretože je to časť nášho ľudského bytia. Je to normálne. Ak začneme akceptovať človeka takého, aký v skutočnosti je, je to dobrý začiatok, ako sa stať pre neho jedinečným. 

2. Ocenenie: Keď začnete druhých chváliť za to, čo spravili, hoc ide len o maličkosť, nastane reakcia. Tí ľudia sa začnú cítiť podstatnejší a hodnotnejší. A to je to, čo vy práve chcete.               

3. Uznanie: Je to vlastne priaznivé zhodnotenie, ocenenie, pochvala. Keď vyslovíte dotyčnej osobe uznanie za hocičo, jej sebavedomie vzrastie, má dobrý pocit z dobre vykonanej práce a Vy sa pre neho stávate zaujímavým, začne si Vás vážiť ako človeka, veľmi sympatického ci šarmantného. A to je len ďalší krok k vytýčenému cielu.

4. Obdiv: Neobyčajne zvýšený záujem o niečo mimoriadne,  prejav nadšenia, uznania niečomu alebo niekomu. Tak človek zo seba má dobý pocit, cíti sa byť uznávaný, a o to Vám práve ide.

5. Pozornosť: Je zameranie a sústredenie duševnej činnosti na určitý objekt, činnosť alebo dej (napríklad načúvanie na rozdiel od prostého počutia) a ignorovanie ostatných rušivých vplyvov, ktorý sa stáva klúčovým k okamžitému šarmu. Keď budete venovať maximálnu pozornosť ostatným ľudom, získate si ho. V danej chvíli u neho vyvoláte pocit, že pre Vás nikto iný neexistuje, iba on.

Pokiaľ si týchto 5 spôsobov osvojíte, stanete sa tak šarmantným a vplyvným jedincom vo svojom obore, čo bude začiatkom úspešného konca – predaja. To som sa naučil.

    "Ak chceme mať úspešnú firmu, musíme mať úspešných ľudí, nie takých, ktorí sa budú voziť v drahých požičaných autách, ale vzdelaných a múdrych s rozhľadom."                                                                                                                                                                Jozef Chabreček

Volám sa Jozef Chabreček som konateľom spoločnosti a komoditným konzultantom. Ak máte záujem o informácie ohľadom príležitosti na kvalitné vzdelávanie, tak mi neváhajte napísať alebo zatelefonovať. Dohodneme si stretnutie a porozprávame sa, čo je dôležité vedieť v tomto čase.

Životný príbeh.

Tento článok ani nemal vzniknút, avšak po skúsenostiach, ktoré každý deň zažívam som sa odhodlal načrtnút v krátkosti môj životný príbeh a opísat seba, aký som, aby ste mali predstavu, čím som prešiel a aké životné pravdy viem ponúknuť. Podnikať som začal v roku 1995. Počas 19 aktívnych rokov som zažil úspechy aj pády a tých pádov bolo omnoho viac. Neustále som však vyhľadával velké výzvy a neprestával verit, že existuje niečo, čo ma posunie vyššie a vyššie. Prišiel rok 2009 a s ním veľký pád a ja som sa ocitol na dne. Vtedy som sa začal na všetko pozerať inými očami a zrazu sa objavila obrovská príležitosť na zmenu života, myslenia... Uvedomil som si, že musím velké množstvo veci robiť úplne inak, aby sa už neopakovali moje staré chyby.  Zistil som, že najviac získam, keď začnem od seba, začal som na sebe pracovať a vzdelávať sa. V marci roku 2010 mi prišiel do cesty diamant. Najprv som cestu k diamantu hladaľ, vedel som o ňom len to, že je  tvrdý a drahý.  Až postupom času sa mi „dostal pod kožu“ a stal sa mojim životným štýlom. Najdôležitejší je plnohodnotný život, ktorý plní sny a túžby. Prvotne som bol nadšený a naivne som si myslel, že predávať diamanty bude s mojou dobrou rétorikou malickosť, ale až postupom času som pochopil, že tu nejde len o predaj, a tak sa mojím hlavným cieľom stala problematika investičných diamantov a diamantových šperkov, ich vysvetlenie a ozrejmenie, to je pre mna podstatné. Verím, že práve preto sú moji zákazníci spokojní, ponúkam im samozrejme aj profesionálny servis. Robím konzultácie a poradenstvo v oblasti investicných diamantov, drahých kovov, mincí a zostavovanie investicných portfólií individuálne každému na mieru. Nie som len obchodník, tých je všade na vôkol vela, som predovšetkým konzultant, a ak budete chciet aj spoluhrác. Existuje cesta, ako dokonca investíciou do diamantu a drahých kovov znížit danový základ. Spolu so svojimi danovými poradcami ma kontaktujte a ja vám poradím, ako výhodne  optimalizovat svoje dane. Diamant predstavuje hlavne konzervatívny investicný nástroj s koncentrovaným bohatstvom. Nepoznám inú formu investície, ktorá by sa 120 rokov chovala tak konzervatívne s pravidelným medzirocným zhodnotením len na dve výnimky. Patrí k oblúbeným investíciám, ktoré majú svoje pevné pravidlá. Každý investicný diamant, ktorý Vám ponúknem je opatrený medzinárodne uznávaním certifikátom, ktorý vydávajú tie najrenomovanejšie a najprestížnejšie nezávisle gemologické laboratória na svete – HRD, IGI, GIA. K mojim zákazníkom patria klienti, ktorí si chcú v dnešnej dobe uchovat hodnotu svojho majetku, schovat ho (napr. pred znárodnením), ale aj ludia, ktorí milujú emóciu ukrytú v nádhernom diamantovom šperku. Diamant je hlavne o istote a bezpecí v tejto turbulentnej dobe. Som potešený, že opät môžem obnovit tzv. tradíciu rodinných diamantových klenotov, ktorá tu už raz bola, ale pozabudlo sa na nu. A povedzme si, co je väcším darom ako diamantový šperk, v ktorom je ukrytá láska, úcta, vernost... Toto diamant vyjadroval a vždy vyjadrovat bude. Diamantový šperk je nezabudnutelným darom.  Dámy mi dajú urcite za pravdu. Som osobou zásadovou s pevnými pravidlami. Najväcším darom cloveka je slovo, a preto sa toho držím. Každý dobrý obchod musí mat obidve spokojné strany. Tak obchodujem ja - Jozef Chabrecek. Potvrdzuje to aj moje clenstvo v Neformálnom Ekonomickom klube, ktorý združuje významne osobnosti hospodárskeho života.

                                                          „ Ak chceš lietat, musíš zahodit veci, ktoré ta tahajú nadol.“

Pracujem s komoditou, ktorá je taká cistá, ako celý diamantový obchod, fungujúci stále len na podaní ruky, co je základom dôvery a cti. Pre mna je najväcším úspechom zákazník, ktorý sa k nám opakovane vráti a odporucí nás dalej svojim priatelom a známym. V poslednej dobe sa zaoberám hlavne poradenstvom v oblasti komodit, diamantov mincí a medailí. Využite moje skúsenosti v tejto oblasti, rád sa s Vami stretnem. 

Základ všetkého je komunikácia.

Aby môj blog potešil aj ľudí, ktorí sa vzdelávajú aj v iných oblastiach, tak prinášam ten najdôležitejší článok. Je to základ všetkého. Ak budete úspešný v tejto oblasti, tak budete po zbytok vášho života na výslní! Vieme, že najdôležitejším nástrojom pri interakcii s ľudmi je komunikácia. Ak chcete byť úspešný, a to nielen v oblasti vašej profesie, mali by ste si osvojiť niektoré zručnosti, ktoré by vám mohli pomôct. Jednou z nich je aj spôsob, ako naložiť s námietkami.  Technika „prečo?“. Existuje niekolko tipov námietok, najbežnejšou sú námietky, ktoré sa vzťahujú na produkt: jeho kvalitu, atď.. Predstavte si, že ste recepčný v hotely a klient sa príde stažovať na izbu, prípadne jej vybavenie. Najlepšou reakciou v takom prípade je opýtať sa „prečo“. Klient v takom prípade musí podať relevantné vysvetlenie, týkajúce sa obsahu rezervácie a reálnej izby, alebo, inak povedané, mal by vysvetliť, prečo si myslí, že jeho izba nespĺňa kritériá, ktoré si objednal v rezervácii. Predmetom tejto techniky je urobiť konkrétnu námietku, ktorá je príliš všeobecná, a to z dôvodu, aby ste mohli na ňu odpovedať a riešiť konkrétny problém. Ak máte geniálne produkty (drahé kovy, diamanty a inv. produkt) tak už len to je 50% šanca - úspechu. Technika opätovnej formulácie. Ďalším tipom námietky môže byt taká, ktorá sa vzťahuje na cenu produktu. Vráťme sa k nášmu hotelu. Predstavte si, že nejaký klient vám telefonuje a stažuje sa, že cena vášho produktu je vyššia ako cena rovnakého produktu, ponúkaného iným hotelom: môže sa jednať o cenu masáží, atd. Vašou okamžitou odpovedou na námietku môže byť jej opätovná formulácia, ktorá vám však dá priestor riešiť konkrétny problém: „Ak som vás pochopil správne, myslíte si, že ceny našich masáží sú príliš vysoké v porovnaní s kvalitou ako ceny v hotely B?“ Môžete sa tak zamerať na jednotlivé aspekty, ktoré vás odlišujú od druhého hotelu a vyzdvihujú kvalitu vašich služieb. U diamantov sa to stať nemôže. Cena diamantov je na celom svete rovnaká. Avšak ak nakupujete od priekupníka ten Vám to nezaručí!  Odloženie odpovede. Predstavte si, že váš klient sa stažuje na určitú vec. Môže sa jednať, vrátiac sa k hotelu, na nevhodné vybavenie izby a požaduje zmenu rezervácie. Vyhoviete jej, ale váš klient sa sťažuje aj na dalšiu izbu. Môžete mu odvetiť: „Je ešte iný motív vašej námietky?“ On vám môže povedať: „Mám strach z výšok, preto by som bol radšej ubytovaný na nižšom podlaží.“ I keď, samozrejme, tento príklad je vyhrotený, ale takýmto spôsobom môžete prísť na klb problému, ktorý by sa v inom prípade ťahal ešte dlhšie. Moji klienti preto milujú diamant, drahé kovy a inv. program, lebo som im vysvetlil všetky námietky, ktoré ich trápili. Diamant si zamilovali a ich ženy. Každá miluje diamant pokial ho dostane z lásky!  Volám sa Jozef Chabreček a bude mi potešením vám objasniť všetky námietky čo sa týkajú investičných diamantov, drahých kovov, inv. programu, mincí a medailí. 

Zmeňte svoj život.

Snom každého človeka je urobiť vysnívaný obchod, ktorý zabezpečí jeho a jeho rodinu. Každý z nás čaká na tú chvíľu, striehneme, sme ostražitý. Máme však klapky na očiach a všetky iné ponuky neriešime  a odmietame. Na sklonku svojho života potom bilancujeme a zistíme, že sme premrhali kopu príležitostí na super život. Bolo ich toľko, že sa nedajú spočítať. Prečo ich prehliadame? Položili ste si niekedy už túto otázku? Pozreli ste sa do svojho vnútra? Nastavili ste si zrkadlo? Možno to bude znieť tvrdo, avšak ak nezačneme každý od seba, nikdy nezistíme, kde stále dookola robíme tie isté chyby. Nie nadarmo sa hovorí :

            " Znalosť nie je to isté, čo múdrosť. Znalosť je vedieť ako, múdrosť je urobiť to."

Stále sa na niečo sťažujeme a čakáme kým sa zmení svet okolo nás, avšak on sa nezmení! Okolo nás sú úspešní ľudia, ktorí žijú svoj sen. Tí sa poučili a začali  robiť veci inak ako doteraz. A hlavne sa nebáli podstúpiť zmenu vo svojom živote a tá ich doviedla tam, kde sú teraz. Oni zdvihli zadky, začali na sebe makať, a potom prišla príležitosť, ktorá im zmenila život. Chcete dostať príležitosť na krajší život? Alebo budete čakat, kým zostarnete a zatrpknete! Žite svoj sen, svoj vysnívaní šťastní život. Pred pár dnami som sa rozprával so známym a ten sa mi sťažoval na manželku (iste to poznáte?) a povedal mi milión vecí, ktoré ta manželka robí zle! A ako, by som reagoval na ňu ja? A moja odpoveď bola: Musel by som na sebe veľmi veľa pracovať, aby som bol lepší a zmenil svet okolo seba! Ženy a ľudia vôkol nás za to nemôžu, oni nám dávajú len spätný obraz nášho vnútorného sveta! Tým, že čítate tento článok, ste práve siahli na kľučku k lepšiemu životu, ak máte silu otvoriť dvere, tak sa nebojte vykročiť ku svojmu vnútru, a garantujem vám skvelý život. Ako začať? Ozvite sa mi, alebo sa stretnime. Budeme sa baviť o Vás o mne, o tom čo by ste v živote chceli dosiahnuť. Ak máte tie "najvyššie ciele", tak Vás pozvem do môjho vzdelávania. Tam sa dozviete o podrobnostiach a možno práve to, vám zmení život. Neváhajte ma osloviť alebo mi napísať. Nebojte sa objaviť iný životný štýl a hlavne seba samého. Som človekom, ktorý Vám môže pomôcť radami a informáciami ako bezstarostne žiť.

 

 

Čas letí a úspech nikde.

K napísaniu tohto článku ma inšpirovala emócia, ktorú som dlho nevedel premôcť. Stále ma niečo v ceste za šťastím a k úspechu brzdilo. Ak vás zaujíma ako sa s tým vysporiadať, čítajte ďalej. Spôsob ako zbohatnúť bez práce zatiaľ neexistuje a ani priznajme si nebude. Ak niekto taký pozná, dajte mi vedieť, určite sa pridám. To staré - známe: "Bez práce nie sú koláče" funguje, avšak otázne je ako makám a za koľko makám? Pýtate sa, kde máte hladať klúč od svojho štastia? Každý ho má! A kde je schovaný ten váš? 

      „Ľudia sa boja toho, čo je v ich vnútri, a pritom to  je to pravé a jediné miesto, kde nájdu na všetko odpoveď.“

Predstavte si veľký zámok, je pevný a nedá sa len tak odomknút, drží vás tam, kde vôbec nechcete byť. Napriek tomu si uvedomujete, že sa dá určite odomknúť. Ak sa tak stane, pocítite konečne slobodu, o ktorej ste doteraz len čítali. Zažijete to, o čom ste len snívali, budete zarábať tak, ako ste vedeli, že zarobiť viete a chcete. Pokiaľ však tento mocný zámok neodomknete, bude vás neustále držat v psychickom väzení. Toto temné miesto neberie ohľad na nikoho, je obmedzujúcou silou a limitujúcim miestom, ktoré zabíja sny. Utlačit ho môžu len bystrí, milujúci a ctižiadostiví jedinci. Vidíte to väzenie? Áno! Nasledovné slová sú návodom ako z toho von. Nájdite si svoj cieľ. Zoberte svoj život do vlastných rúk, kráčajte po ceste, ktorú si zvolíte. Naučte sa prijímať zodpovednosť za svoje činy, svoj život. Také jednoduché, zároveň zložité a ťažké. Lebo ako isto viete, nič nie je zadarmo, tak vstaňte a len kráčajte. 

                                                  „Život je volba. Môžeš si zvoliť byť obeťou, alebo čímkoľvek iným budeš chcieť.“

Potom prichádza štastie. Cesta je štastie, nie cieľ! Pri správnom výbere vašich cieľov myslite na tieto štyri princípy :

1,Plň si svoje sny! (Nevieš aký máš vymedzený čas.)

2,Nepracuj veľa a ťažko! ( Naučiť sa aj odychovať je umenie.)

3,Zostaň v kontakte s priateľmi! (Človek nemôže byť sám.)

4,Buď vždy štastný! (Váž si toho čo máš.)

Ak chceš byť skutočne štastný, nájdi si svoju cestu. Ja som ju už našiel, plní mi moje sny a som štastný. Pridajte sa k nám, spolu budeme kráčať a pomáhať si plniť sny. Prijmite pozvanie na stretnutie plné možností, o ktorých ste nevedeli a práve tie vás môžu priviesť na cestu k štastiu a peniazom.

                        „Môžeš prežiť trebárs aj celý život bez toho, aby si sa zobudil.“

Čakáte, že Vám niekto zaklope a splní vaše sny? Čakajte! Niekto iný zdvihne svoj zadok a ide ich si ich plniť! Ten klúč na 100% nájde!

Niekedy stačí tak málo, stačí zobrat telefón a zavolať.

PS: Čo môžete stratiť - čo získať? 

Istota je vo vás!

V živote nemáte žiadne kompasy, pomocou ktorých by ste navigovali svoj život a vela ludí preto blúdi. Do našich životov vstupuje tolko nových prvkov priemyselného života, že v dnešnej dobe je porozumenie životu nevyhnutné. Co tým myslím! Co je pre väcšinu ludí "istota"! Pre mnoho ludí je to istota zamestnania. Je to pravda? Na túto otázku si dajte ruku na srdce, co pre vás je istota? Pre mna je istota dane a smrt. Nic iné. Na istotu, sa pozerám ako na nieco co poznám. "Neistota vládne tam, kde chýba znalost."  Podme si to trocha rozobrat. Ešte pred tým, by som chcel povedat jednu vec, ak nebudete so mnou súhlasit, napíšte mi, rád si vypocujem váš názor. Co tá istota je? Neprítomnost zmätku. Co je potom inteligencia? Schopnost zvládat zmätok. Co je potom stabilita? Schopnost prejst zmätkom , vyhnút sa mu alebo don vniest poriadok. Istota, inteligencia a stabilita predstavujú neprítomnost zmätku alebo schopnost zmätok zvládat. A teraz do hovorovej reci, ktorú mám najradšej. Ak viete, co v živote chcete. Máte vytýcený smer. Tvrdo na vašom cieli pracujete,vzdelávate sa tak ako po odbornej, komunikacnej a hlavne financne gramotnej stránke. Tak váš život bude úspešný, štastný. Budete mat istotu, že viete, že poznáte, ako ten váš ciel dosiahnut. To je jediná istota. Nespoliehate sa na štastie. Pod štastím rozumiem "osud, ktorý osobne neriadim".
Už ste pustili volant na vašom aute? Nie! Tak preco púštate opraty svojho života!  Tí, ktorý púštajú volant a dúfajú na štastie, že sa jeho auto udrží na ceste sú casto sklamaný. A potom žije vo velkom zmätku. Už nechcete taký zmätok? Spravte zmenu. Zacnite na sebe pracovat, cítat a získate to, co ste za tie roky života stratili sebavedomie, pocit dôležitosti pre tento svet. Viem, že zaciatku sú tažké ale oplatí sa skúsit to.
                                                                    "Aby ste mohli žit život, je nevyhnutné mu rozumiet." 

Úspech je obeta.

Rozhodol som sa napísať tento článok o ľudoch, ktorí robia dookola stále tie isté chyby. Prečo tak málo jedincov dosiahne vrchol vo svojom živote - teda úspech? Nechcem nikoho súdiť, skôr pomôcť a človeka prebudiť. Zamýšľam sa nad tým, prečo je na svete tak málo úspešných ľudí? Prekvapuje ma, ako tažko sa väčšina z nás odhodláva ku krokom, ktoré musíme vykonať pre vlastný úspech. Sľubujeme si, že začneme robiť veci inak, aby sme boli úspešní vo svojom živote. Chvíľu  nám to aj vydrží a aj niečo robíme inak, začíname sa vzdelávať, stretávať sa so správnymi ľuďmi, ale postupom času to vzdáme. Prečo? Ako si udržať motiváciu nielen na pár dní, ale na mesiace, či roky? Motivácia je emócia! V skutočnosti je slovo emócia odvodené od latinského movere - hýbať sa. A tu sa skrýva klúč na udržanie si stálej motivácie. Často totiž vieme, čo nechceme v živote dosiahnuť, a čo chceme, nevieme. A ak na to prídeme. Otázkou ostáva, ako "veľmi to chceme" a či to "my" chceme! Jeden chalan mi rozprával, ako sa bude mať v živote dobre, že v obchode zarobí milióny. Počúval som ho a po 15 min. som mu dal len dve otázky?
Vzdelávaš sa?
Prečo si myslíš, že práve Ty budeš v tomto obchode ten pravý? Zostal prekvapený, že namiesto konkrétnych podrobností okolo jeho biznisu ma zaujalo práve toto.
Prečo ľudia stále robia tie isté chyby vo svojich životoch?
Chápem, že sme generácia, ktorú nikto neučil o peniazoch a musíme si všetkým prejsť samy? Učte sa na chybách iných!
Avšak nie, my robíme stále tie isté chyby, aj keď už máme s nimy kopec skúseností. Poviem vám jednu pravdu a zároveň radu: ak vážne niečo veľmi chcete a túžite po tom celým svojím srdcom - makajte na sebe, vzdelávajte sa, čítajte, snažte sa stretávať s úspešnými ľuďmi, ktorí vám môžu pomôcť svojimi znalosťami a skúsenosťami. Čím viac budete vedieť, tým sa budete lepšie rozhodovať, v tom stojí základ vášho úspechu. Áno, úspech si budete musieť zaslúžiť, je to poriadna drina. Úspešní športovci by vám vedeli rozprávať, aké to bolo ťažké, keď ich kamaráti sedeli na pive a oni makali v posilovni alebo na ihrisku. Ale všetká tá drina stála zato. Nakoniec, keď to príde, budete mať slastný pocit, nie pre závisť iných, ale preto, že budete hrdý sám na seba. A to vám všetkým prajem zo srdca. Nejde o to čo robíte, ale ako veľmi to chcete a čo ste schopný obetovať! Sám som sa naučil, že ak chcete byť v živote úspešný, musíte byť najlepší, aký viete byť, mať bezkonkurenčný produkt, prostredie a tvrdo makať na svojom cieli.
V minulosti som si myslel, že môj úspech je o produkte, ale nie je to tak! Je to všetko o nás. Ako sa seba vzdelávame.  Ak máte záujem pridať sa do spoločnosti, kde je špickové vzdelávanie a môžete zmeniť svoj život, budem rád. Stačí, ak mi zavoláte a dohodnete si so mnou stretnutie.
Verím, že sa konečne začnete posúvať vpred, vzdelávanie zoberiete ako nevyhnutnú vec bez ktorého sa v živote nemôžete posunúť na vrchol. Budete musieť ešte niečo obetovať, určite čas, zmeniť myslenie a možno aj priateľov, známych. Veľmi záleží, kto je Váš mentor, učiteľ, radca a či je úspešný a slušný človek?

                                                             "Váš život sa nezmení náhodou, zmení sa vtedy ak sa zmeníte vy!"

PS: Vieme, že medzi Vami sú taký, čo hľadajú príležitosť niečo zmeniť!

 

Každý ma strach.

Neustále stretávam vo svojom okolí kopec ľudí, ktorí v dnešnej dobe hľadajú novú výzvu, novú pracovnú príležitosť, nové priateľstvá, nové lásky alebo sú odhodlaní prejsť úplnou zmenou svojho vnútorného sveta. Jednoducho bažia po niečom, čo by v blízkej budúcnosti mohli pozitívne preniesť do svojich životov aj životov svojich milovaných. A keď sa už rozhodnú pre zmenu, do popredia sa dostáva nepochopenie zo strany blízkeho okolia, ktoré sa začína búriť. (Zažili ste to?) Hlavne tí najbližší nachádzajú milióny výhovoriek, ktorými odrádzajú človeka, že to nedokáže, že sa to nedá, atď..  Na základe týchto a rôznych iných skutočností prichádzajú prvé pochybnosti a bezsenné noci o svojom živote. Mám na to, aby som pozitívne zmenil svoj život, plnil si svoje túžby, ked ani moja rodina, ani moji priatelia neveria v môj úspech, veď ma dobre poznajú? Zrazu z temnôt podvedomia vychádza strach z neúspechu, z dokonalého života a radosti. Tie vysnívané sny sa nám vzďaľujú a my nevieme, ako proti tomuto strachu bojovať. Ešte aj tí, ktorí nám majú poradiť a pomôcť, aby sme mohli urobiť ten prvý krok, nás udupávajú do zeme. Nerob to, neskúšaj, nie je to vôbec pre teba, nebudeš v tom dobrý.  A razom sme v zajatí. Sme sami, smutní a naše túžby sa pomaly, ale isto rozplývajú. Roky pribúdajú a my strácame aj vieru v seba samého. Nastane posledné zúčtovanie. Naše pozitívne myšlienky a sny sa nám vracajú a premietajú opät v pamäti, ale my už nemáme to najcennejšie - čas. Keby som ho tak vedel vrátiť späť, ako by som sa vtedy rozhodol? Čo by som stratil? Čo som mohol získať? Mohol som sa mat lepšie? Prežil by som krajší a plnohodnotnejší život?  Prečo som sa nerozhodol vtedy inak? Kvôli komu som sa tak rozhodol? Kvôli okoliu, priateľom a blízkym? Veď oni nikdy nedokázali urobiť nejakú zmenu, vždy hľadali chyby v druhých. Dal som sa zlákať strachom z toho, ako sa to nedá a čo ak sa to dalo?  Štatistiky hovoria, že až 95% ľudí ľutuje, že sa pri životnej príležitosti nerozhodli inak. Mali väčší strach  z poznaného zla, ako z nepoznaného dobra. A vy žijete ako? Užívate si svoj život alebo len prežívate? Prijímate informácie, ktoré vás môžu priviesť k vašim snom? Netvrdím, že život nám dá niečo zadarmo, práve naopak, čím väčšie sú naše ciele, tým väčšie prekážky musíme zdolať a tie sú pre nás skúškou, ako veľmi po niečom túžime. Napokon, keď sa dostaví sladký úspech, naše sny sa posúvajú stále vyššie a vyššie, a ten najvyšší level je pomáhať tým, ktorí sú ako „my“ - plní elánu, pozitívneho myslenia a snov. Tŕnistou cestou strachu z neúspechu som si prešiel aj ja, a preto vám ho chcem a viem pomôcť prekonať a urobiť s vami ten prvý, druhý, tretí, . . . krok. Naučím vás, ako si plniť svoje túžby a ciele. Príjmite moju pomoc. Navštívte moje vzdelávanie, kde sa dozviete, ako to je to možné. Stačí sa dnes rozhodnúť a vykročiť spolu so mnou za vašimi veľkými snami.                                                                                                                                               “Kto nic neskúsil, nikdy nic nezískal!“    

Strach je len ilúzia, ktorá sa dá premeniť na odvahu niečo skúsiť.

 

 

Vaša cesta k úspechu

V poslednej dobe stále čítam, počúvam z rôznych strán, ako byť v živote úspešný. Existuje mnoho kníh na danú tému a každá tvrdí, že ten jej recept na úspech je zaručene najlepší. Ako si vybrať ten správny obchod? Nebudem tvrdiť, že môj obchod a názory sú najlepšie, ale vyberte si len tie, ktoré Vám osobne pomôžu. Lebo Vy ste tí najdôležitejší vo vašich životoch. A tu je prvá rada. Čo z toho budete mať Vy? Je obrovské množstvo príležitostí, každý tvrdí, že ten jeho obchod je najlepší. Ako si vybrať ten pravý pre Vás? Ide hlavne o to, čo vo svojich životoch naozaj chcete. Ak sú to skromné sny, a sú Vaše, nemusíte hladať nič exkluzívne. Biznis za pár eur navyše je všade okolo nás. Ak to chcete v živote poriadne roztočit, hľadajte niečo extra. Prichádzame k produktom, čo budete predávať, ponúkať. Mali by ste sa s ním stotožniť.  A teraz to najdôležitejšie a moja ďalšia rada. Vždy oddelte produkt od systému predaja. Môžete mať perfektný produkt, avšak nikdy na ňom nezarobíte.

Prečo? Systém Vás nepustí! Vidíte navôkol seba známych ktorí, podnikajú v MLM systéme už dlhé roky a stále pokrivkávajú na rovnakom mieste? Môže to mať dva dôvody, zlý systém (zarábajú len vyvolení nadsponzori), alebo vaši známi nespravili dalšiu dôležitú vec, a tou je zmena. Mali by ste robiť veci inak, ako doteraz. Ak niekto rozpráva, že robí biznis, kde padajú pečené holuby do úst, tak ho pošlite najbližším vlakom do .....! Vy len začnite na sebe viac pracovať, vzdelávať sa. Počúvajte tých najlepších ľudí (úspešných), učte sa od nich. Najväčšie bohatstvo si nosíme v našich hlavách.Každá skúsenosť Vás niečo naučí, či je dobrá, alebo zlá. Úspešní ľudia ich obidve využijú pre seba. Ak ste pracovali v nejakom sietovom marketingu a neboli ste dobrý, tak dobrá rada pre Vás, máte náskok pred tými, ktorí takéto skúsenosti nemajú. Vy ich len pretavte do nového úspešného obchodu. Veď každý neúspech, Vás posúva bližšie a bližšie k veľkému cielu. A nezabudnite, referencný marketing je hlavne o vzťahoch, keď Vám bude najhoršie, ja ako dobrý sponzor vás povzbudím, dám dobrú radu a podržím v ťažkých chvíľach a to sa netýka len obchodu. Veď náš obchod je hlavne o veľkej dôvere. A teraz predstavím náš fantastický obchod. Produkty nadčasové - diamant, drahé kovy, mince, medaile a investičný program postupného nákupu drahého kovu pre deti je bezkonkurenčný. S tým som sa stotožnil za chvíľu.A čo sa týka systému? Ten máme poctivý (ak urobíte obchod - musíte dostať zaplatené)! Aby ste si nemysleli, že rozprávam ako ostatný obchodníci, pozývam Vás na seminár nášho obchodu( je hlavne o peniazoch - ako pracujú a hlavne ako s nimi narábať), a môžno sa Vám to zapáči a otvoria sa  vám dvere do sveta diamantov, drahých kamenov, mincí, medailí a skvelého kolektívu. Seminár je organizovaný pre obyčajných ľudí, záujemcov o poriadnu príležitosť, ale aj pre osoby, ktoré si chcú rozšírit svoje vedomosti o peniazoch a obzory. Kontaktujte nás a My vám ukážeme cestu, ako sa stať úspešným. Nie cestou produktov, ktoré máme fantastické, bezkonkurenčné, ale hlavne cestou vlastnej sebarealizácie - sebarozvoja. Viem, že Vám nikto nechce otvoriť oči a každý tvrdí, že ten ich biznis je najlepší avšak skúste si napísať čo vlastne od života chcete a zrátajte si či to vo vašom biznise môžte mať! Čo s toho máte Vy!

                                "Tí čo kráčajú snami našli kopu nových priateľov podobného zmýšľania a sú viac štastný." 

PS: V poslednej dobe sa mi množia otázky, či má niekto dobrý biznis? Ja vždy odpovedám takto: Ak ti biznis splní tvoje sny, tak je to dobrý biznis pre teba. Len si to musíš spočítať! Nie niekomu veriť, že sa ti splnia! Ja sľubujem tvrdú prácu a zmenu myslenia. Nájdite si svoju cestu. 

Kolektív Abdis Investment

Krok ku slobode.

Písať o sebe, ako o človeku, ktorý padol na dno, nie je nič jednoduché. Ak by som však nenašiel dostatočnú vnútornú silu a kus odvahy, nikdy by som sa nedokázal zdôveriť s mojim silným príbehom. No poďme pekne poporiadku. Človek si ani neuvedomuje, že žije, kým sa v jeho živote nestane niečo, čo ho neposadí alebo nespadne na samé dno. Ako sa hovorieva na "posr..... aj hov... spadne". Nikdy som si ani nepomyslel, že sa to môže stať aj mne. To, že som prišiel veľmi skoro o brata a rodičov tu písať nebudem, veď každý jeden z nás v priebehu života stratí niekoho blízkeho a milovaného človeka.
Budem písať o mojom podnikaní, ktoré mi dávalo voľnosť, plnilo mi moje "takpovediac sny" (nepoznal som podstatu môjho života a nemal som žiadne ciele).
Predstavte si, že podnikáte a cítite sa ako boh, máte peniaze, kopu priateľov, známych, v podstate všetko, čo len chcete a svet sa točí len a len okolo vás, proste "nádherný" život. No a zrazu sa prestane dariť. Čo teraz? Kto za to môže? Ja nie, som predsa king. Tak som celé dni neriešil nič iné, len hľadal tých, čo za to môžu.Vedel som, že svoju neschopnosť musím na niekoho zhodiť, a aj sa mi to podarilo. V tomto období som postupom času stratil všetkých známych aj veľa takzvaných priateľov: Určite to tiež poznáte zo svojich životov. Pýtal som sa, prečo ma všetci opustili? Odpoveď som nedostal. Jednou z mojich dobrých vlastností je, že musím byť stále v pohybe. Tak som hľadal príležitosti, kde sa dajú zarobiť peniaze. Každú chvíľu sa mi do uší dostávali reči o veľkých biznisoch. Niečo som aj skúsil a zase nič. A tak pokračoval môj život ďalej, bez ciela. Stále viac a viac som začal premýšlať, čo vlastne naozaj skutočne chcem.  Bol som známy ako úspešný podnikateľ a opäť to chcem?  Úspešný!?? Čo sa skrýva pod týmto slovom? Zo dna na deň sa úspech rozplynie! Čo vlastne v živote chcem? Stále dookola tá istá otázka a v tom to prišlo. . . Chcem robiť niečo nové, čo ľudia nepoznajú a chcem to v živote zas roztočiť, pomáhať ľuďom, byť užitočným, nájsť svoj zmysel. Žijeme len raz. Dáva vám to zmysel?
A tu sa mi znenazdajky objavil nápad. Ja budem ľudí učiť pracovať s peniazmi! Skvelá predstava. Budem konečne robiť to čo ma baví - pomáhať ľuďom. Ďakujem za príležitosť. Všetko bude super, finančná gramotnosť, zlato, striebro, platina, diamant, diamantový šperk každý jeden človek môže vlastniť niečo cenné. Ako? Ak zmenia svoje správanie ku svojim peniazom.  Moja cesta nebude jednoduchá, avšak tam hore na nebesách mám anielov, ktorí mi pomôžu. A aké ponaučenie môžem dať do života Vám? Začnite na sebe viac pracovať, vzdelávajte sa a počúvajte úspešných v obchode. Ako zistíte, či sú úspešní? No, pokiaľ ate ich doteraz počúvali a nič sa neudialo - utekajte od nich rýchlo preč! . Najprv rozdávajte a až potom prijímajte. A po čase to príde - radosť zo života, z rodiny, z práce a z ľudí, ktorých mám okolo seba. Ďalší dar som dostal, keď som začal stretávať ľudí, ktorí ma pozitívne ovplyvňovali a odvtedy robím veci, ako všetci tí úspešní. Hľadal som odpoveď, a stále hľadám. Na niektoré veci človek príde až časom.  

Máme sa tak, ako si zaslúžime! Všetky naše činy nás doviedli tam, kde sme a za všetko ako sa máme, si môžme len my sámi. Nastavte si zrkadlo! A každý, kto sa chce mať lepšie, ako doteraz, sa najskôr musí pozrieť pravde do očí. Ty za to môžeš! Žiadne výhovorky!
Nikdy pred tým som si nevedel predstaviť,  že napr. predstúpim pred dav ľudí a budem prednášať a dávať rady do obchodu a do života. A stalo sa. Chcem pomáhať, tým, ktorí chcú pomôcť. Možno aj Vám! 

Okolie sa nám snaží nahovoriť: ty nemáš ten dar od boha, ty na to nemáš, ty to nezvládneš, si nula a nula aj zostaneš. Ale máte to v sebe!  Len to v sebe nájsť. Nájdite obrovskú vnútornú silu, je v každom z nás. Prebuďte ju a buďte strojcom svojho štastia. Zapáľte ju a potom stačí len poriadne pracovať, vzdelávať sa a výsledok príde.  Všetko to, čo do seba investujete, sa vám vráti. Na záver sa musím všetkým ľudom poďakovať, ktorých som na svojej ceste životom stretol a nebola to náhoda, pretože náhody neexistujú. Začal som si sám veriť, že zvládnem všetko na čo si len pomyslím a idem si za svojimi cieľmi. A preto to chcem zas niekomu vrátiť, chcem pomôct ukázať smer a pomocnú ruku pri uskutočnovaní vašich snov a túžob.
Ak chcete kráčať po mojom boku pri spoločnom obchode a učiť sa, kontaktujte ma a porozprávame sa o možnostiach a vzdelávaní. Rozhodnutie, či vykročíte za svojimi cieľmi, ostane len na vášom rozhodnutí..
                                 " Nikdy neriešte, čo si o vás druhí myslia, vždy buďte sami sebou, a to vám pomôže naplniť vaše sny."

"Ak padnete úplne dole, tak môžte ísť jedine hore!"
Padli ste a túžite vstať a neviete ako, tak sa pridajte ku mne a ja Vám pomôžem sa postaviť na nohy a plniť si sny.

Vždy budem kopírovať úspešných a tých neúspešných radcov radšej veľkým oblúkom obchádzať!
Som jednoduchý človek, ktorý sa snaží pomôct ľudom informáciami, ktoré im pomôžu zlepšiť životy.
           
                                                            "V živote dostávame to po čom najviac túžime, po čom túžite Vy?"

Minulosť nezmeníme, môžme sa len podakovať ľudom, ktorí nás inšpirovali na našej ceste a aj tým čo po nás šliapali a skúšali našu odolnosť - ďakujem.