Nakupujte s dôverou.  

Krása diamantu je dôsledkom prirodzených aspektov hrubého kryštálu v kombinácii s konečnou kvalitou vybrúsenia a leštiaceho procesu.
Slávne 4C, ktoré sa používajú na opis parametrov diamantu, sú dobre známe po celom svete. Niektoré parametre môžeme určiť už na prvý pohľad: je veľký alebo malý? Je ľadový alebo pekne tónovaný? Sú voľným okom viditeľné materské znamienka prírody alebo ich nevidieť? Má šialene peknú iskru s dúhovo-farebným zábleskom, alebo je hlboký a pokojný? 

 Presné informácie určené od nestranných odborníkov musia byť priradené ku každému konkrétnemu diamantu. Napríklad ak má diamant konkrétny farebný stupeň, musí byť presne zadefinovaný! Primárne uhly vybrúsenia diamantu úzko súvisia s optimálnym vizuálnym pohľadom. Každý parameter diamantu 4C si zaslúži hĺbkové vyhodnotenie, ktoré presahuje schopnosti neodborných a nepovolaných očí.
Certifikáty od IGI, GIA, HRD predstavujú všetky dôležité 5C, a to posledné C bez ktorého to nejde, je dôvera. Najväčšie  svetové nezávislé certifikačné gemologické laboratória (znalecké ústavy) pre diamanty, farebné drahokamy a šperky sú IGI, GIA, HRD. Sú zároveň tými najlepšími profesionálmi v tejto oblasti.  Drahé kamene by mali meniť iba kupujúcich, ktorých sprevádza osvedčenie (certifikát). Ten potvrdzuje kvalitu kameňa. Bez ohľadu na umiestnenie predaja, autentické IGI, GIA, HRD laboratórne správy majú spoločný jazyk dôvery v gemologický svet. A netreba zabúdať na dôveru obchodníka od ktorého nakupujete svoj diamant. Som diamantový konzultant a rád vám pomôžem vybrať váš diamant. Spoločnosť Abdis Investment v mojom mene patrí k spoločnostiach, ktoré majú už zastupenie vo významných brusiarňach sveta.

27.5.2015 - Jozef Chabreček