Kam ukladáte svoje úspory?  

Za peniaze si nekúpite nesmrteľnosť, ale kvalitu života áno. Každý z nás túži mať pekné bankové konto a plnú peňaženku, aby si mohol kúpiť, po čom dlho túži. Avšak väčšina ľudí ostáva len pri snívaní? Podľa posledných štatistických čísel majú na termínovaných vkladoch a na bežných účtoch je 42,21 mld. a v hotovosti koluje 35 mld.. To len dokazuje, že peniaze sa nestrácajú, ako si niektorí myslia. Tak prečo ich nemáte vy? Nedávno som  sa dočítal, že patríme k najchudobnejším krajinám v EÚ. Nikomu sa to nepáči, ja viem. No položte si otázku, prečo tomu tak je? Poďme sa pozrieť, ako sa my Slováci staráme o svoje financie. Jednak nám to ukazujú čísla, ale aj to, že sme ľahostajní k svojim peniazom. “Áno, ľahostajný“  Drvivá väčšina Slovákov "suší peniaze v bankách"! Má to svoje výhody aj nevýhody.

Výhody: peniaze máte hneď k dispozícií. Mnoho Slovákov nevie, že štát ručí za vklad násobkom priemernej mzdy. Áno, dostanete svoje peniaze, len to môže byt aj v rozpätí 10 rokov a štát určí, kedy a za akých podmienok. Tak ak padnú súkromné zahraničné banky (všetky banky na Slovensku okrem dvoch sú zahraničné) a pripomínam súkromné, možno dostanete vaše peniaze naspäť! A ďalšie výhody? Môžete mi ich napísať na môj blog - neviem. . .Články, ktoré Vám otvoria oči.....

Fond, ktorý možno ochráni? http://www.abdis.sk/Blogs/Entry/197

Komu patria peniaze v bankách? http://www.abdis.sk/Blogs/Entry/199

Obrázok znázorňuje čisté peniaze , očistené od rôznych skrytých poplatkoch.

A teraz tie nevýhody: všetky produkty, ktoré vám vaša banka ponúka, termínované vklady, sporenie, atd., nepokrývajú ani polovicu inflácie (štatistická 1,2%, reálna 5-10%), ktorú zažíva vaša peňaženka, každý rok (vyššie dane, nové dane, vyššie ceny).Výsledok: banky (súkromníci) nechutne zarábajú a vy pomaly, ale isto chudobniete. . .

V poslednom období  Európska centrálna banka tlačí obrovské množstvá peňazí a požičiava ich bankám za minimálny úrok, aby zarábali a požičiavali nám za veľké - malé úroky, a to má za následok, že úrokové sadzby na termínovaných vkladoch klesajú v bankách aj tento rok. Pre vás to znamená ešte menšie výnosy, viď. obrázok

Stojí to bankové sporenie zato? A teraz sa neurazte. "Fakt si myslíte, že z tohto zbohatnete?" Na Cypre schválili zdanenie vkladov nad 100.000,- eur. Takže ak budete úspešný, a bude sa Vám dariť všetko Vám zoberú. Nový zákon BAIL IN. Ešte stále si myslíte, že v bankách máte bezpečne uložené peniaze???                                                                               "Nikto sa nepostará o vaše peniaze lepšie, ako vy sám!" 

                                                                   "Stále si myslíte, že najlepšie riešenie pre vaše peniaze sú banky?"

Vždy máte čas niečo urobiť pre seba a pre svoje peniaze a je len na vás, aké rozhodnutie urobíte teraz. Ak to rozhodnutie bude správne, potom si môžete v budúcnu plniť svoje sny a ak nie, tak budete mať aspoň zlú skúsenosť s bankármi, ktorým sme my všetci úplne ukradnutí.

Riadim spoločnosť, ktorá sa zaoberá vzdelávaním o finančnej gramotnosti a je oprávnená predajom investičných diamantov, drahých kovov, mincí a medailí. Investícia do diamantov, drahých kovov, mincí a medailí je forma istoty a bezpečia, v turbulentných časoch. Nik vám nesiahne na váš majetok o ktorom nich nevie. Drahé kovy urobili v priemere za 14 rokov dozadu 19% ročne. Mince podľa druhu aj 50%? Tak to je pekný výnos. Keď to porovnám s bankami tak si vyberám komodity a mince. Nie, kvôli výnosom ale kvôli bezpečiu, ktoré mám.

Podrobné informácie osobne alebo na vzdelávaní „Jednoducho a účinne s peniazmi“, ktoré sa koná raz do mesiaca v Žiline v sídle spoločnosti.

"Úmyslom tohto článku je, aby ste sa zamysleli ako sa pracujete so svojimi peniazmi. Buď ako chudobný šetríte alebo ako ľudia, ktorí sa vzdelávajú a následne rozmýšľajú inak o peniazoch, ktoré potom majú!" Vyberte si?

Ak sa Vám daný článok páči, tak ho zdieľajte svojim priateľom a známym.

3.7.2017 - Jozef Chabreček