Aký bude vás dôchodok?  

V dnešnej dobe je téma číslo jeden, druhý dôchodkový pilier. Politici sa hádajú, či je rozhodnutie terajšej vlády dobré, alebo zlé. Pravdou ale je, že terajšia vláda ide brzdiť rast dôchodkov, zvyšovať dôchodkový vek, či znižovať odvody do druhého dôchodkového piliera. Avšak čo my - občania tejto republiky? Spýta sa nás niekto, čo si o tom myslíme? Nechcem tu polemizovat o správnych a nesprávnych krokoch. Jedno je však pravda je to jeden veľký podvod na občanov!

Pozri me sa na dnešných dôchodcov, ktorí si chodia po dovolenkách dva krát do roka a my mladí - musíme na nich pracovať! Pulp fiction?!? Možno som vás trochu šokoval. Porovnajme našich dôchodcov a dôchodcov zo západu. Asi každý z vás videl na dovolenke nemeckých, holandských, belgických dôchodcov ako si užívajú svoju jeseň života. A čo tí naši? Majú sa podobne? Skúmal som to a došiel som k záveru. Aj v západných krajinách žijú dôchodcovia, čo majú financie, ale tiež takí, čo sa dokážu uskromniť. Nepotrebujú luxus, avšak ich dôchodok im v pohode vystačí na pokrytie všetkých nákladov spojených so životom. Tých menej solventných dotuje štát. A kde je ten zásadný rozdiel? Na Slovensku tiež dotujeme našich starších občanov. Len ako žijú? Názor si urobte sami. Poďme sa teda pozrieť na tých, čo vídame na našich výletoch. Títo ľudia si užívajú, lebo sa dobre postarali o svoje peniaze v mladosti. Zapracovali s nimi, investovali ich, neprejedli, neminuli na zbytočnosti. Teraz im prichádzajú renty, dividendy... Také jednoduché! Zobrali svoje peniaze a sami sa postarali o to, aby sa mali lepšie v čase, keď už nebudú môcť zarábať peniaze. No a na čo čakáme my? Či sa niekto postará o naše financie? Ak áno, tak kto? Už ste si niekedy položili otázku:                                    

                                          „Kto sa najlepšie postará o moje vlastné peniaze?"

Odpoveď je jednoduchá! Vy, nikto iný! Dáte do záruky váš zbytok života? V dnešných dňoch keď sa masívne tlačia peniaze, tak tie naše nasporené, ušetrené strácajú vo veľkom na hodnote. Ako to prekaziť?  Sporenie na dôchodok do drahých kovov. Rozdiel oproti peniazom je v tom, že peniaze strácajú na hodnote a komodity na hodnote stále rastú. V tom je obrovská výhoda. Viete si predstaviť, že vlastníte 1 - 10 uncí (31,1 g) zlata? Ak by ste ich nakupovali pred 10 rokmi tak cena bola 240,- eur dnes je cena 1190,- eur. To bude prilepšenie k dôchodku. Tak ma kontaktujte, a ja Vám všetko vysvetlím. Nebudeme čakať na jeseň môjho života, na rentu, ktorú mi dá štát. 

                                                      "Aj naši dôchodcovia poberajú rentu, avšak len zo sociálnej poistovne."

Stačí sa len teraz zamyslieť a urobiť niečo pre svoju budúcnosť. Volám sa Jozef Chabrecek a som hlavne konzultant, ktorý vám dáva informácie. Dohodnite si so mnou stretnutie a rozšírim Vám obzor, prečo investovať do svojej budúcnosti, ktorú vám zaistia jedine dobré investičné produkty, zlato, striebro, platina alebo diamant.

 

 
 
23.9.2013 - Jozef Chabreček