Výhody sabevzdelávania  

Skôr ako začnem písať, napíšem jeden postreh: Čím viac budeme mať informácií od úspešných ľudí, tým sa budeme lepšie rozhodovať. Hľadajte informácie a budete spokojný vo svojich životoch. Je pohodová sobota, ktorá sa blíži ku koncu, moji malý anjeli s mojou krásnou ženou už spia a ja mám úplný pokoj na usporiadanie svojich myšlienok. Po dlhšej odmlke som sa rozhodol napísať článok, inšpirovali ma príhody, ktoré som v poslednej dobe zažil. Budú to príbehy bez mien, aby som sa nikoho nedotkol. Tieto riadky majú slúžiť ako výkričník pred nesprávnymi životnými rozhodnutiami.

Príbeh prvý: Sedel som na kávičke s mojim dobrým kamarátom. Je to obyčajný chlapec, ktorý hráva profesionálne futbal. Zaujal ma tým, že začal vášnivo čítať pozitívnu literatúru. Moje stretnutie nebolo náhodné, týkalo sa obchodu. Mladého futbalistu zaujala možnosť investovat do bezpečnej komodity - diamantov. Bol znechutený bankou, ktorá mu výnos zdanila. Vysvetlil som mu, prečo je nevyhnutné v dnešnej turbulentnej dobe ochranovať svoje úspory (peniaze), aby z nich postupom času nezostal len obyčajný bezcenný papier. Na záver stretnutia sme vybrali z portfólia našej spoločnosti jedinečný investičný diamant podľa jeho predstáv. Rozhodnutie bolo jednoznačné, vedel, že sa v problematike peňazí vyznám a nakoniec ma požiadal  ešte o jednu malú službu. Vieš, mám známeho a ten mi ponúka zhodnotenie mojich peňazí na úrovni 10% mesačne. Prosím? Spýtal som sa so šokom. 10% mesačne, avšak musím investovať 10.000 eur. Zoširoka som sa usmial. Toľko nedávali ani BMG, ani Horizont. No to mi bolo povedané a rozhodol som sa vypočuť si viac a prijal som pozvanie na spoločné stretnutie. Nepomohol by si mi s tým? Ako? Na to stretnutie by si išiel so mnou ako ďalší potencionálny klient. Ani na sekundu som nezaváhal. Daj mi vedieť a rád ti pomôžem. Dopredu sme dohodli, že budem akože jeho spoluhráčom v klube, čiže taktiež futbalista. Môj oblek som pre túto príležitosť vymenil za "free style". Na naše spoločné stretnutie prišiel mladý pán. Po rozpačitom začiatku sa ma spýtal, čo robím. Som futbalista. Na jeho tvári sa objavil úsmev a skonštatoval, som tu preto, aby som vám zarobil veľké peniaze.

Zastupujem lichtenštajnskú spoločnosť a my investujeme peniaze tam, kde investujú veľké banky, máme informácie, kam veľkí hráči investujú svoje peniaze.  

V dnešnej dobe je to najlepšia investícia. Koľko mi to môže hodiť? Nadhodil som. Ak budem konzervatívny tak 8-10% mesačne! Konzervatívny? Spýtal som sa. Áno. Viete, čo je to konzervatívny? Ticho... asi minútu sa na mňa pozeral, akoby som mu zobral hračku. Môže to byt aj menej.... Koľko? 6% mesačne... Dobre, koľko musím investovať? 10.000 dolárov. Koľko si beriete províziu?  35% zo zisku. Aké máte riziko? Ticho... Aké znášate riziko, ak to nepôjde a ja prídem o svoje peniaze? Ticho... Aké? Už som pritvrdil... Žiadne. Tak vy mi ponúkate obchod, kde zarábate bez rizika a ja znášam najväčšie riziko (stratu svojich peňazí). Ak nechcete, nechajte tak. Urazene podotkol. Vy investujete v tomto biznise? Nie! A to ma úplne dostalo. Vy ponúkate to, čomu sám neveríte! Ticho... Mladý pán sa zodvihol, zaplatil kávu a vyparil sa ako vzduch. Kamarát sa na mňa pozrel a začal sa smiať. Dlžím ti poriadny obed. Obed za 10.000 dolárov, podotkol som.

A ešte jedna pikoška: Ten mladý pán sa chválil, že má Ferrari. Kamarát sa chcel ísť naň pozrieť, avšak práve vtedy dotyčný nebol na aute. Posúďte sami...

Druhý príbeh je o ľudoch, pre ktorých sa oplatí pracovať a hladať tých správnych ľudí do svojich tímov. Sú to ľudia pozitívni a vždy schopní urobiť maximum pre svoj úspech. Nesedia  a nečakajú na to, čo im život prinesie. Zdvihnú zadky a zoberú si od života to, čo chcú.

Avšak poďme na začiatok príbehu. Cez sociálnu sieť som sa zoznámil s milou pani, ktorá pridávala pozitívne články. Zaujala ma natoľko, že som ju oslovil a pozval na kávu. Prišla aj s manželom a známym. To bola energia. Po pár minútach sme zistili, že máme rovnaký pohľad na svet, život, rodinu. Čas mi utekal tak rýchlo, že som skoro nestihol ďalšie stretnutie. A ako to celé dopadlo? Pozval som ich na prednášku našej spoločnosti a stali sa našimi kolegami. Ďakovali mi, za príležitosť zmeniť prácu, ktorá im doteraz nedovolovala napĺňať ich životy. Hľadali niečo výnimočné. A našli to. Aj vy hľadáte niečo extra pre vás? Niečo fenomenálne? Tak mi zavolajte, dohodneme si obchodné stretnutie, kde sa porozprávame o tom, čo by ste chceli vy. Nie o tom, čo od vás vyžadujú ľudia okolo vás! 

                                                                   "Život je len jeden, tak prečo si ho poriadne neužiť!"

PS: Prvým článkom nechcem dehonestovať biznis okolo akcií, fondov a forexu. Avšak to najcennejšie, čo obchodník má, je jeho meno a dôvera. Ak stratí svoju identitu, tak sa po čase nájde na smetisku dejín. Klientom by sa nemalo klamať, ak to s nimi myslíme "úprimne a dobre".

V dnešnej dobe prebehla správa, že obchodníci čo garantovali klientom výnosy, o všetky peniaze klientov prišli - skrachovali. Jednalo sa o čiastku niekoľkých miliónov eur. Moji klienti sú významný ľudia spoločenského, kultúrneho, športového prostredia a tiež občania slovenska.

 

 

 

2.2.2014 - Jozef Chabreček