Krok ku slobode.  

Písať o sebe, ako o človeku, ktorý padol na dno, nie je nič jednoduché. Ak by som však nenašiel dostatočnú vnútornú silu a kus odvahy, nikdy by som sa nedokázal zdôveriť s mojim silným príbehom. No poďme pekne poporiadku. Človek si ani neuvedomuje, že žije, kým sa v jeho živote nestane niečo, čo ho neposadí alebo nespadne na samé dno. Ako sa hovorieva na "posr..... aj hov... spadne". Nikdy som si ani nepomyslel, že sa to môže stať aj mne. To, že som prišiel veľmi skoro o brata a rodičov tu písať nebudem, veď každý jeden z nás v priebehu života stratí niekoho blízkeho a milovaného človeka.
Budem písať o mojom podnikaní, ktoré mi dávalo voľnosť, plnilo mi moje "takpovediac sny" (nepoznal som podstatu môjho života a nemal som žiadne ciele).
Predstavte si, že podnikáte a cítite sa ako boh, máte peniaze, kopu priateľov, známych, v podstate všetko, čo len chcete a svet sa točí len a len okolo vás, proste "nádherný" život. No a zrazu sa prestane dariť. Čo teraz? Kto za to môže? Ja nie, som predsa king. Tak som celé dni neriešil nič iné, len hľadal tých, čo za to môžu.Vedel som, že svoju neschopnosť musím na niekoho zhodiť, a aj sa mi to podarilo. V tomto období som postupom času stratil všetkých známych aj veľa takzvaných priateľov: Určite to tiež poznáte zo svojich životov. Pýtal som sa, prečo ma všetci opustili? Odpoveď som nedostal. Jednou z mojich dobrých vlastností je, že musím byť stále v pohybe. Tak som hľadal príležitosti, kde sa dajú zarobiť peniaze. Každú chvíľu sa mi do uší dostávali reči o veľkých biznisoch. Niečo som aj skúsil a zase nič. A tak pokračoval môj život ďalej, bez ciela. Stále viac a viac som začal premýšlať, čo vlastne naozaj skutočne chcem.  Bol som známy ako úspešný podnikateľ a opäť to chcem?  Úspešný!?? Čo sa skrýva pod týmto slovom? Zo dna na deň sa úspech rozplynie! Čo vlastne v živote chcem? Stále dookola tá istá otázka a v tom to prišlo. . . Chcem robiť niečo nové, čo ľudia nepoznajú a chcem to v živote zas roztočiť, pomáhať ľuďom, byť užitočným, nájsť svoj zmysel. Žijeme len raz. Dáva vám to zmysel?
A tu sa mi znenazdajky objavil nápad. Ja budem ľudí učiť pracovať s peniazmi! Skvelá predstava. Budem konečne robiť to čo ma baví - pomáhať ľuďom. Ďakujem za príležitosť. Všetko bude super, finančná gramotnosť, zlato, striebro, platina, diamant, diamantový šperk každý jeden človek môže vlastniť niečo cenné. Ako? Ak zmenia svoje správanie ku svojim peniazom.  Moja cesta nebude jednoduchá, avšak tam hore na nebesách mám anielov, ktorí mi pomôžu. A aké ponaučenie môžem dať do života Vám? Začnite na sebe viac pracovať, vzdelávajte sa a počúvajte úspešných v obchode. Ako zistíte, či sú úspešní? No, pokiaľ ate ich doteraz počúvali a nič sa neudialo - utekajte od nich rýchlo preč! . Najprv rozdávajte a až potom prijímajte. A po čase to príde - radosť zo života, z rodiny, z práce a z ľudí, ktorých mám okolo seba. Ďalší dar som dostal, keď som začal stretávať ľudí, ktorí ma pozitívne ovplyvňovali a odvtedy robím veci, ako všetci tí úspešní. Hľadal som odpoveď, a stále hľadám. Na niektoré veci človek príde až časom.  

Máme sa tak, ako si zaslúžime! Všetky naše činy nás doviedli tam, kde sme a za všetko ako sa máme, si môžme len my sámi. Nastavte si zrkadlo! A každý, kto sa chce mať lepšie, ako doteraz, sa najskôr musí pozrieť pravde do očí. Ty za to môžeš! Žiadne výhovorky!
Nikdy pred tým som si nevedel predstaviť,  že napr. predstúpim pred dav ľudí a budem prednášať a dávať rady do obchodu a do života. A stalo sa. Chcem pomáhať, tým, ktorí chcú pomôcť. Možno aj Vám! 

Okolie sa nám snaží nahovoriť: ty nemáš ten dar od boha, ty na to nemáš, ty to nezvládneš, si nula a nula aj zostaneš. Ale máte to v sebe!  Len to v sebe nájsť. Nájdite obrovskú vnútornú silu, je v každom z nás. Prebuďte ju a buďte strojcom svojho štastia. Zapáľte ju a potom stačí len poriadne pracovať, vzdelávať sa a výsledok príde.  Všetko to, čo do seba investujete, sa vám vráti. Na záver sa musím všetkým ľudom poďakovať, ktorých som na svojej ceste životom stretol a nebola to náhoda, pretože náhody neexistujú. Začal som si sám veriť, že zvládnem všetko na čo si len pomyslím a idem si za svojimi cieľmi. A preto to chcem zas niekomu vrátiť, chcem pomôct ukázať smer a pomocnú ruku pri uskutočnovaní vašich snov a túžob.
Ak chcete kráčať po mojom boku pri spoločnom obchode a učiť sa, kontaktujte ma a porozprávame sa o možnostiach a vzdelávaní. Rozhodnutie, či vykročíte za svojimi cieľmi, ostane len na vášom rozhodnutí..
                                 " Nikdy neriešte, čo si o vás druhí myslia, vždy buďte sami sebou, a to vám pomôže naplniť vaše sny."

"Ak padnete úplne dole, tak môžte ísť jedine hore!"
Padli ste a túžite vstať a neviete ako, tak sa pridajte ku mne a ja Vám pomôžem sa postaviť na nohy a plniť si sny.

Vždy budem kopírovať úspešných a tých neúspešných radcov radšej veľkým oblúkom obchádzať!
Som jednoduchý človek, ktorý sa snaží pomôct ľudom informáciami, ktoré im pomôžu zlepšiť životy.
           
                                                            "V živote dostávame to po čom najviac túžime, po čom túžite Vy?"

Minulosť nezmeníme, môžme sa len podakovať ľudom, ktorí nás inšpirovali na našej ceste a aj tým čo po nás šliapali a skúšali našu odolnosť - ďakujem. 

22.9.2009 - Jozef Chabreček