Diamant pre malé poklady.  

Diamant je darom vždy vyjadrujúci hĺbku vzťahu k obdarovanej osobe. Je to dar, na ktorý sa nezabúda. Diamanty sa dedia z generácie na generáciu, a tak sa to koná už po stáročia. Diamanty si so svojim majiteľom naviažu osobný vzťah a sú s ním po celý jeho život. Je to majetok, ktorý nie je na očiach a ako dedičstvo sa stáva rodinným klenotom s tradíciou. V tomto duchu som sa bavil so svojím dlhoročným priateľom na tému investičné diamanty a diamantové šperky. Nemusel som sa ani moc snažiť a videl som mu v jeho očiach obrovský záujem o niečo originálne. Áno, chcem pre svoju ženu diamantový prsteň. Čakáme spolu prvé dieťa a o niečom takom som uvažoval.Vysvetlil som mu, ako si správne zadovážiť diamantový šperk, lebo aj kúpa diamantového šperku má svoje zákonitosti. Nekupujte mačku vo vreci. Šperk bez riadneho certifikátu nemá svoju skutočnú hodnotu. Originál certifikát musí byt vystavený od renomovaného gemologického laboratória (IGI, HRD, GIA) a puncového úradu.Nedávno sa narodila malá Mária a my sme boli s novopečeným oteckom tajne vyberať diamantový prsteň pre mamičku a následne pre budúcu majiteľku Máriu. V našom office sme si na úvod dali kávičku a išli do sveta diamantových šperkov zrealizovať nezabudnutelnú emóciu. Hovorí sa, že čím viac toho máte na výber, neviete sa rozhodnúť, ale u nás to platí dvakrát. Ako je človek jedinečný, tak pre neho existuje jedinečný prsteň, a ten si ho nájde. Za 10 minút bolo rozhodnuté, takýto chcem aby ste mi vyrobili. A teraz to najdôležitejšie, každý šperk má príbeh, s ktorým bude spojený naveky. Máriin otec mi ten svoj rozprával práve včera a ja som mal fenomenálny pocit z mojej práce. Zobral som si malú Máriu, že ju idem prebaliť. Žena dobre v noci nespala, a ako správny manžel som jej chcel pomôcť. Malá Mária akoby vedela, čo sa ide diať, bola celá rozžiarená ako diamant. Prebalil som ju a pomaly som ju dával k manželke naspäť do postele.
- Ježiš, to je čo?
- Čo? Trochu s prekvapením som sa na ňu pozrel.
- No toto, čo má malá v rúčke?
- To je darček pre teba, že si mi dala takýto poklad. A viete si predstaviť tie slzy radosti, ktoré sa kotúľali po ženiných lícach? Ďakujem za všetko, čo mi dávaš, že ťa mám a že si, vyhrklo zo mna. Žene trvalo hodnú chvíľu aby mohla súvisle prehovoriť.
A práve o tomto je moja práca, o rozdávaní radosti. Veď každý z nás si zaslúži aspoň jeden takýto príbeh, ktorý si budú rozprávať naše deti, vnuci a ďalšie a dalšie generácie. Aj vy túžite po jednom, stačí, ak mi zavoláte a dohodneme si stretnutie. Som konzultantom  a zaoberám sa predajom investičných diamantov, diamantových šperkov a drahých kovov. Zažiť niečo na čo sa bude spomínať celý život je úžasné, tak prečo nie vy?

22.11.2013 - Jozef Chabreček