Úspech je obeta.  

Rozhodol som sa napísať tento článok o ľudoch, ktorí robia dookola stále tie isté chyby. Prečo tak málo jedincov dosiahne vrchol vo svojom živote - teda úspech? Nechcem nikoho súdiť, skôr pomôcť a človeka prebudiť. Zamýšľam sa nad tým, prečo je na svete tak málo úspešných ľudí? Prekvapuje ma, ako tažko sa väčšina z nás odhodláva ku krokom, ktoré musíme vykonať pre vlastný úspech. Sľubujeme si, že začneme robiť veci inak, aby sme boli úspešní vo svojom živote. Chvíľu  nám to aj vydrží a aj niečo robíme inak, začíname sa vzdelávať, stretávať sa so správnymi ľuďmi, ale postupom času to vzdáme. Prečo? Ako si udržať motiváciu nielen na pár dní, ale na mesiace, či roky? Motivácia je emócia! V skutočnosti je slovo emócia odvodené od latinského movere - hýbať sa. A tu sa skrýva klúč na udržanie si stálej motivácie. Často totiž vieme, čo nechceme v živote dosiahnuť, a čo chceme, nevieme. A ak na to prídeme. Otázkou ostáva, ako "veľmi to chceme" a či to "my" chceme! Jeden chalan mi rozprával, ako sa bude mať v živote dobre, že v obchode zarobí milióny. Počúval som ho a po 15 min. som mu dal len dve otázky?
Vzdelávaš sa?
Prečo si myslíš, že práve Ty budeš v tomto obchode ten pravý? Zostal prekvapený, že namiesto konkrétnych podrobností okolo jeho biznisu ma zaujalo práve toto.
Prečo ľudia stále robia tie isté chyby vo svojich životoch?
Chápem, že sme generácia, ktorú nikto neučil o peniazoch a musíme si všetkým prejsť samy? Učte sa na chybách iných!
Avšak nie, my robíme stále tie isté chyby, aj keď už máme s nimy kopec skúseností. Poviem vám jednu pravdu a zároveň radu: ak vážne niečo veľmi chcete a túžite po tom celým svojím srdcom - makajte na sebe, vzdelávajte sa, čítajte, snažte sa stretávať s úspešnými ľuďmi, ktorí vám môžu pomôcť svojimi znalosťami a skúsenosťami. Čím viac budete vedieť, tým sa budete lepšie rozhodovať, v tom stojí základ vášho úspechu. Áno, úspech si budete musieť zaslúžiť, je to poriadna drina. Úspešní športovci by vám vedeli rozprávať, aké to bolo ťažké, keď ich kamaráti sedeli na pive a oni makali v posilovni alebo na ihrisku. Ale všetká tá drina stála zato. Nakoniec, keď to príde, budete mať slastný pocit, nie pre závisť iných, ale preto, že budete hrdý sám na seba. A to vám všetkým prajem zo srdca. Nejde o to čo robíte, ale ako veľmi to chcete a čo ste schopný obetovať! Sám som sa naučil, že ak chcete byť v živote úspešný, musíte byť najlepší, aký viete byť, mať bezkonkurenčný produkt, prostredie a tvrdo makať na svojom cieli.
V minulosti som si myslel, že môj úspech je o produkte, ale nie je to tak! Je to všetko o nás. Ako sa seba vzdelávame.  Ak máte záujem pridať sa do spoločnosti, kde je špickové vzdelávanie a môžete zmeniť svoj život, budem rád. Stačí, ak mi zavoláte a dohodnete si so mnou stretnutie.
Verím, že sa konečne začnete posúvať vpred, vzdelávanie zoberiete ako nevyhnutnú vec bez ktorého sa v živote nemôžete posunúť na vrchol. Budete musieť ešte niečo obetovať, určite čas, zmeniť myslenie a možno aj priateľov, známych. Veľmi záleží, kto je Váš mentor, učiteľ, radca a či je úspešný a slušný človek?

                                                             "Váš život sa nezmení náhodou, zmení sa vtedy ak sa zmeníte vy!"

PS: Vieme, že medzi Vami sú taký, čo hľadajú príležitosť niečo zmeniť!

 

5.12.2013 - Abdis Investment