Situácia sa dramaticky mení.  

Ked nakupujete, chcete kompletné informácie o produkte od profesionála alebo vám stací názor nejakého "chytráka", ktorý daný produkt videl z rýchlika? Osobne hladám odborníka v danej veci, aby som nekúpil alebo neurobil zásadnú chybu v obchode, nech už ide o hocico. Stotožnujem sa s ludmi, ktorí sa radi poucia od špecialistu na danú tému. Bol by som blázon, ak by som to takto nerobil. Patríte do skupiny ludí s podobným zmýšlaním a nedáte sa vodit za nos? Potom urcite budete zdielat môj názor na tieto témy: Prepad drahých kovov a istota diamantu. . .? Co s tým? V posledných dnoch pocujem z rôznych strán odlišné hypotézy o investíciach do zlata. Realita je dnes taká, že v roku 2011 bola cena 1920,- $ za uncu a v dnešnej dobe 1320,- $ za uncu - prepad o cca 30%. "Obchodníci nás strašili v roku 2011, že cena pôjde na 2500,- $ a co dnes? Ak chcete mat v portfóliu zlato doporucujem nakúpit dnes pri cene 1300 / 1350,- dolárov za 1OZ ceny sú na minime ( uchováte svoj majetok) pre dalšie roky.Pred 10 rokmi bola cena 270 dolárov za uncu! Zlato považujem za vynikajúcu investíciu, a dnes do tejto komodity investujte. Zoberte len do úvahy ako sa tlacia vo velkom peniaze, treba  investovat do drahých kovov, hned cast majetku - bude obrovský nárast. Nakupujte, ked je cena dole - to je práve v dnešných casoch. A co diamanty? Predpovedám velký nárast. Dôvod je jednoduchý, nikdy ani pri najväcších výkyvoch (napr. vojna) cena neklesla. Diamanty sú odolné voci ekonomickým a politickým turbulenciám. Cím je väcší dopyt, tým rastie automaticky ich cena. Co sa týka iných drahých kovov, ktoré majú využitie v priemysle striebro, platina, paládium tu ocakávam malú korekciu a potom strmý nárast ceny - ako nás minulost presvedcila. (Predpovedal som prepad zlata v auguste roku 2012, ked bola jeho cena 1800,-$ a napísal som na túto tému aj clánok. 

Obchodníci, co garantujú výnosy. . . Urcite ste zachytili v Hospodárskych novinách, že zatkli cloveka, ktorý oklamal svojich klientoch a premárnil ich peniaze vo Forexe (volné obchodovanie s menami). Klientom garantoval výnosy 8% - 12% rocne. Pár mojich známych som od investície tohto druhu odhovoril, o com hovorí aj môj clánok: http://diamanty-chabrecek.blogspot.sk/2012/10/diamant-poraza-podvodnikov-vzdelanie.html. Avšak mnohí o svoje vložené peniaze prišli. Investori tu prerobili niekolko miliónov eur. Obchodníci neváhajú oklamat klienta pre pár drobných, toto si ja u diamantov nemôžem dovolit. Diamantový obchod je hlavne o dôvere. V nom hráte na istotu. Reálne zhodnotenie diamantov podla kvality je v priemere od 2% do 15% rocne. 

Cyprus a zdanovanie vkladov. . . Tu je dobré poznamenat len tolko, že v tejto dobe nejde ani tak o zarobenie penazí, ale hlavne o to, aby vám ich nikto len tak nezobral, nezdanil alebo nevymenil za bezcenné akcie niektorej banky. A preco investovat do diamantu? Clánok: http://diamanty-chabrecek.blogspot.sk/2013/04/diamant-mlci-ako-hrob.html Centrálna banka schválila precedens pre celú Európu, a ak politici nebudú mat peniaze na utrácanie, zoberú tie vaše. Moji významný investori sa držia motta:

                                                     "Kto si neváži svoje peniaze, ten si ich nezaslúži."

Chránte svoje peniaze pre vaše budúce pokolenia, nedajte sa nachytat falošnými obchodníkmi, ktorí vám garantujú velké výnosy a hlavne nakupujte od odborníkov. Som komoditný konzultant a zastupujem slovenskú spolocnost. Zavolajte nám a dohodneme si osobné stretnutie, kde vám ozrejmíme všetky vaše dotazy. V dnešnej dobe máme v portfóliu drahé kovy (zlato, striebro, platina, paládium, investicné mince a medaile).

28.4.2013 - Jozef Chabreček