Prišiel som o všetko.  

Už je bežnou realitou, že sa na nás zo sveta každý den rútia samé negatívne správy, co zlé sa kde stalo. Ak to však clovek nezažije na vlastnej koži, nevie si to ani predstavit. Pri mojej práci sa stretávam aj so zaujímavými ludmi, ktorých práve takýto nepekný osud postretol. Dost ma to zasiahlo, a tak som sa rozhodol, že napíšem zopár viet o tomto cloveku, aby ste sa mohli aj vy vcítit do jeho životného príbehu.
Stretli sme sa na odporúcanie môjho známeho. Pán Anton sa pred rokmi rozhodol opustit Slovensko a odišiel pracovat do zahranicia. Dostal sa na Cyprus, kde zacal od nuly. Najprv si našiel prácu, ako zamestnanec v reštaurácii. Po case sa mu však naskytla velká príležitost na otvorenie vlastnej reštaurácie. Tvrdou prácou zacal s manželkou postupne budovat malú siet reštaurácií a darilo sa mu raz dobre, raz horšie, no za 20 rokov sa mu podarilo vybudovat úspešný podnik. Potom, ako blesk z jasného neba, prišla ponuka od velkej spolocnosti, a tak neváhal a svoju firmu predal. Dlhé roky driny, pocas ktorých nepoznal soboty, nedele a pracoval 16 hodín denne, sa mu vyplatili a chcel si zacat v kruhu svojej rodiny život konecne naplno užívat. Trvalo to rok a prišiel velký bankový podvod na jeho osobu a mnoho dalších Cypercanov, ktorí verili, že ich peniaze a dlhorocné úspory uložené v bankách sú v bezpecí. Prišiel o celý svoj majetok. Na vine bolo velké znárodnenie - konfiškácia majetku. Teraz má 55 rokov a musí zacat od nuly. Ked pán Anton dorozprával, mal som po tele husiu kožu. Clovek, co celý život drel, prišiel o sen, v ktorom chcel v pokoji  vychovávat vnúcatá a tešit sa zo svojho dôchodku (nie od štátu, ale z úspor, co si poctivo za tie roky našetril a tvrdo zarobil rukami).
Zaujímala ma len jedna otázka, a tak som sa ho spýtal, ci by nieco urobil inak, ak by mohol vrátit cas. Odpoved pána Antona bola jasná a výstižná: áno, so svojimi peniazmi by som narábal tak, aby sa mi s nimi nic podobné nestalo!
Poukazujem nato, akí sme slepí, a ak sa nieco zlé stane susedovi veríme, že nám sa to stat nemôže a robíme také isté chyby, ako robil on. Dávame svoje peniaze niekomu, kto nám ich neochráni a pri probléme nás pošle šmahom ruky do pekla.
Každý si za svoje peniaze zodpovedá sám.Ja verím len tomu, co má pevné základy - diamanty, zlato, striebro, pozemky.
Ak v sebe objavíte túžbu investovat do toho najlepšieho a najbezpecnejšieho, zavolajte nám. Poskytujeme kvalitné informácie, aby sa ludom, ako je pán Anton, podobné veci nestávali. 

19.5.2013 - Jozef Chabreček