Som diamantový a komoditný konzultant  

Predaj investičných diamantov má svoje pevné pravidlá, ako aj obchod s diamantmi, ktorý sa nezmenil už viac ako 100 rokov. Aj ľudia, ktorí pracujú v tomto biznise by mali byť extra trieda, zaoberajú sa predsa tým najdrahším, čo príroda vytvorila. Ako spoznáte dobrého diamantového a komoditného konzultanta? Dobrý obchodník sa vždy vie predstaviť, upútať. Je elegantne oblečený, má čisté topánky, kvalitné hodiny, proste jeho look je ako z módneho časopisu (to isté platí aj o nežnejšom pohlaví). Každé jeho slovo vo vás musí vyvolávať pocit dôvery. Prečo práve dôvera? Jednoduchého vysvetlenie: diamant pozná skoro každý, ale len málo z nás s ním prišlo do priameho kontaktu.

Ľudia ho považujú za nedostupný, veľmi drahý, nebezpečný, často ho spájajú s mafiánskymi kruhmi, táto predstava je však do podstatnej miery ovplyvnená kinematografiou. Práve preto, aby boli vyvrátené všetky mystické úvahy o diamante, existujú odborníci, ktorí sú expertmi na diamantovú tematiku, odborne ich nazývame diamantový špecialisti. Kedysi naši ľudia vedeli o diamantoch viac, ale  prišiel komunistický režim a všetky zaužívané spôsoby investovania, emocionálne hodnoty (generačné šperky, rodinné klenoty) vymizli a v súčasnosti je len na kvalitných odborníkoch z diamantového biznisu, aby tieto následky z predošlého režimu postupne odstraňovali.

Ak sa s Vami bude chcieť ktokoľvek baviť na tému diamanty, poriadne si ho premerajte, započúvajte sa a hlavne sa pýtajte na všetky veci, ktoré Vás ako klienta zaujímajú. Nemôže byť nič horšie, len ak nekúpite najbezpečnejšiu investičnú komoditu pre nezodpovedané otázky. A pýtajte sa na úplne všetko. Diamant je emócia, ktorú pochopíte až vtedy, keď ju budete vlastniť.

A moja súkromná rada:

"Nakupujte len od odborníkov na slovo vzatých, nepoznám úspešných ľudí, ktorí nakupujú od babrákoch!"

Som odborník v oblasti diamantov, drahých kovov, mincí a medailí. Nakoľko dlhé roky podnikám (nehnuteľnosti, pozemky, komodity) chápem vaše problémy a viem, že naše stretnutie bude veľmi  prospešné v oboch smeroch.

20.7.2009 - Jozef Chabreček