Ako zmeniť neúspech na úspech.  

Návod na úspech neexistuje, každý by si mal uvedomiť len jednu základnú vec. "Ak žijeme život, ktorý nie je podľa našich predstáv, tak musíme niečo zmeniť a to niečo je - seba." Nikto a nič Vám nepomôže na ceste za vašim úspechom, keď to nebudete chcieť vy. Ľudská vôľa je to najdôležitejšie čo potrebujete. Tak ju poriadne trénujte. A podľa toho ako budete trénovať, tak budete dosahovať výsledky vo všetkom na čo si len spomeniete. Tak ako to teda robia úspešní manažéri a podnikatelia, keď ráno vstanú a svieži, oddýchnutý a plný energie sa pustia do plnenia svojich cieľov?

Vstávajú skoro:  Úspešní ľudia totiž vedia, že čas sú peniaze. Zatiaľ čo počas dňa im neustále vyzváňajú telefonáty, musia vybavovať desiatky mailov či absolvovať množstvo stretnutí, ráno majú iba pre seba. A to je práve ten dôvod, prečo títo ľudia vstávajú ešte pred východom slnka. Ak začnete toto pravidlo aplikovať, zistíte, že viac stíhate a ste viac uvoľnený. 

Cvičia ešte predtým, ako začnú plniť úlohy zo svojho zoznamu: Top ranná aktivita úspešných a vplyvných ľudí je cvičenie. Kondičku naberajú doma alebo v telocvični. No ranný pohyb je prospešný aj počas dňa, redukuje totiž stres a večer sa im lepšie zaspáva. Nájdite si šport, kde vy bijete svoj stres a zabudnete na problémy. 

Pracujú na top biznise: Pracujte len na tých obchodoch, ktoré Vám zabezpečia všetky vaše sny. Ak milujete prácu, ktorú robíte a tá Vám plní vaše sny - tak nepracujte. Dajte si pozor na prácu, ktorá vás ubíja. 

Venujú času tomu, čo majú radi:  Na písanie knihy či maľovanie obrazu si len veľmi ťažko nájdete čas počas stretnutí či premýšľania o tom, čo uvaríte na večeru. To je práve dôvod, prečo úspešní ľudia robia tieto veci ešte predtým, ako sa oficiálne začne ich deň. Majte svoj koníček pri ktorom sa premiestnite do iného sveta a tam si oddýchnete a načerpáte energiu. 

Trávia čas s rodinou:  Rodina všemocná. Je to ako prístav, kde rýchlo dobijete baterky. Vplyvní ľudia chvíle venujú rodine. Čítajú napríklad deťom rozprávky alebo pripravia spoločné rodinné posedenia. 

Vytvárajú si kontakty pri osobných stretnutiach: Ráno je skrátka ideálny čas stretnúť sa s ľuďmi na káve. Raňajky navyše menej nabúrajú váš deň ako napríklad obed a sú viac pracovne orientované ako večerné drinky. Vždy využívajú stretnutia na obchod - nestrácajú čas.

Meditujú, aby si vyčistili myseľ:  Úspešní ľudia väčšinou od ostatných vyžadujú toľko, koľko sami zo seba vydajú. A preto je pre nich často problém odpojiť sa od svojich úloh. Preto, kým títo ľudia vyjdú ráno z dverí, venujú chvíľu meditácii, aby si vyčistili myseľ. Je to v tejto už povinnosť, zastaviť sa a zamyslieť sa či sme na tej správnej ceste.

Kontrolujú si e-maily: Hoci množstvo manažérskych guru tvrdí, že je dobré vypnúť si e-mail na tak dlho ako to len ide, úspešní ľudia často začínajú svoj deň kontrolou svojej elektronickej schránky. Skontrolujú si inbox, vybavia rýchle a urgentné správy. Zistia, na čo sa musia zamerať, aby dobre vybavili ďalšie dôležité udalosti. Vždy by ste mali byť pripravený na poriadny obchod.

Sledujú správy:  Čítajú finančné správy, kontrolujú blogy, Twitter, Facebook aby získali informácie, aby vedeli predpokladať nové trendy a obchody. Považujú to za akýsi rituál.

Plánujú a pripravujú stratégie:  Naplánovať si deň, týždeň aj mesiac je cesta, ktorou ľudia dosahujú úspech. Je dobré používať veľký plánovač, podľa ktorého ľahko zistíte, čo je dôležité. 

Avšak, netreba zabúdať aj na iné veci ako čítanie, stretávanie sa s úspešnými ľuďmi, seba rozvoj ktorý je veľmi dôležitý v tejto dobe.

15.1.2015 - Abdis Investment