Prečo investovať  
Fyzicke komodity sú to bezpečné a likvidné investície, kedykoľvek a kdekoľvek sa rozhodnete.
Poďme si ich rozobrať postupne.
Začneme zlatom. Síce neprináša žiadne úroky, má však výnimočnú vlastnosť uchovávať svoju kúpnu silu. Reálna hodnota zlata je stabilná a to už po tisíce rokov. Môžete toto tvrdiť o akejkoľvek mene? Investičné zlato od Vás vykúpia obchodníci po celom svete a v hocijakej dobe. Investícia do zlata je istota.
Neplatíte DPH ani daň z príjmu: Vstup Slovenska do EU priniesol pár zmien v colnej a daňovej politike týkajúcej sa fyzického zlata. Investičné zlato je v EU oslobodené od platenia dane z pridanej hodnoty (DPH). A ak ho nakupujete ako fyzická osoba (občan) pri spätnom predaji neplatíte ani daň z príjmu . Daň z predaja sa preto rovná nule.
Prenášate alebo uschovávate vysoké čiastky v malom objeme: Kilová tehlička, ktorá sa vojde do krabičky od cigariet sa zmestí do obyčajného vrecka od nohavíc.
Zlato je krásne a nezničiteľné: Krásu zlata obdivujú ľudia od nepamäti. Zlato ako drahý kov bol považovaný za honosnosť v spoločnosti. Je odolné proti pôsobeniu vody, vzduchu a kyslíka.
Zlato sa nedá natlačiť: V poslednej dobe sme svedkami enormného tlačenia papierových peňazí, ktoré nie sú ničím kryté. A ak nechceme, aby sme sa stali obeťami hyperinflácie, je potrebné svoj majetok istiť, a to tak, že budeme vlastniť fyzické komodity.
Striebro je dlhodobo podhodnotená komodita. V minulosti si držalo pomer zlata a striebra 1/12 v dnešnej dobe je to 1/63. Dnešný priemysel si ani nevieme predstaviť bez tejto komodity. Preto doporučujem vlastniť aspoň 5kg tejto komodity. Výhody sú, že je v dnešnej dobe veľmi priaznivá cena.
Platinu považujem za kráľovnú drahých kovov. Jej cena je naviazaná na automobilový priemysel a ako sa znižujú emisné kvóty tak sa zväčšuje aj spotreba v tomto segmente, čo veľmi vplýva na cenu tejto komodity. Platina sa za posledných 10 rokov zhodnotila o 220%. Pekný výnos čo poviete.
Investičné diamanty sú jediná top investícia, kde sa investor nemusí báť poklesu ceny komodity. Je to najstabilnejšia investícia a patrí do portfólia každého úspešného investora.
,,Papierové peniaze, ktoré sa doposiaľ natlačili nezmizli,  oni sa raz vrátia, a ukážu svoju hodnotu – a tou je nula!“
Kvôli týmto a ďalším overeným argumentom, doporučujeme časť svojho majetku presunúť z papierových aktív do fyzických komodít (zlato, diamanty, striebro, platina, mince a medaily).